• News will be here
 • Za nami II rajd z cyklu „Poznaj z nami nasze miasto”. Tym razem nosił tytuł „Ziemia Obiecana nad Dobrzynką”.

  Cykl czterech rajdów ukazujących piękno i historię Pabianic organizuje Urząd Miejski i Koło Krajoznawcze Oddziału PTTK. Trasa pierwszego wiodła ulicą Zamkową, od muzeum do Zielonej Górki. Tym razem piechurzy poznawali historię naszego przemysłu włókienniczego.

  W II rajdzie udział wzięły drużyny ze Szkół Podstawowych nr nr 5, 9, 13, 17, a’Paulo, z WTZ, ZS nr 5, a także indywidualni turyści. Wystartowali z bulwaru nad Dobrzynką.

  Dla upamiętnienia zasłużonego dla naszego miasta przemysłowca bulwar nazwano imieniem Feliksa Kruchego – powiedziała Dominika Dyba z SP im. św. Wincentego a’Paulo.

  Na punktach kontrolnych rozgrywano konkurencje sportowe oraz z wiedzy o mieście przygotowane przez Wojciecha Pocztę, Barbarę Pogorzelską i Annę Dublę z PTTK. Na mecie przy Centrum Handlowym „Echo” (dawniej tutaj były zakłady Kindlera) rozstrzygnięto konkursy. Drużynowo I miejsce zajęły SP 13 i SP 17, a II m. – SP a’Paulo. Indywidualnie: I m. – Jakub Kania, II m. – Martyna Seliga i Mateusz Góralczyk.

  Na następny rajd organizatorzy zapraszają jesienią, wtedy będziemy poznawać historię Bitwy Pabianickiej 1939 roku.

  Udostępnij