• News will be here
  • 25 maja w parku Wolności 96 uczniów ze szkół podstawowych miasta i powiatu udzielało I pomocy w ramach VII Rajdu Czerwonokrzyskiego PCK.

    W rajdzie wystartowali uczniowie klas VI i VII szkół podstawowych. Drużyny miały za zadanie prawidłowo udzielić pierwszej pomocy na 5 stacjach urazowych – krwotok z nosa, atak drgawek, czyli padaczka, zabezpieczyć i opatrzyć liczne otarcia, udzielić prawidłowo pomocy poszkodowanemu z zatrzymaniem akcji serca oraz zadławienie i utrata przytomności. Musieli również wykazać się sprawnością fizyczną i umiejętnością zapamiętywania na 3 stacjach Fun-Play, a jednocześnie pochwalić się wiedzą z zakresu historii PCK.

    Na zakończenie dla drużyn były przygotowane smaczne bułeczki z makiem oraz soczki. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy buton, a szkoły dyplomy za udział. Puchary i drobne gadżety ufundowane zostały przez starostę Krzysztofa Haburę – mówi Małgorzata Grabarz, prezes oddziału PCK.

    I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 (166 pkt. na 205). Na II miejscu uplasowała się drużyna że Szkoły Podstawowej w Piątkowisku (165 pkt.). III miejsce wywalczyła drużyna że Szkoły Podstawowej w Bychlewie (159 pkt.). Nagrodę – apteczkę pierwszej pomocy – za największą wiedzę na teście otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Pabianicach.

    Udostępnij