• News will be here
 • Nordic walking kojarzony jest głównie z aktywnością starszych osób, ale tak naprawdę w tej dyscyplinie nie ma ograniczeń wiekowych. Przekonać się o tym mogły dzieci z PM nr 11, które już po raz drugi wzięły udział w warsztatach nordic walking poprowadzonych przez członków pabianickiej grupy Forma Na Piątkę NW.

  Zajęcia rozpoczęły się rozgrzewką, jak u prawdziwych sportowców. Każdy przedszkolak starał się wykonywać jak najlepiej ćwiczenia prezentowane przez Agnieszkę Mirojan i Mirosława Frankiewicza, instruktorów nordic walking oraz założycieli grupy FN5. Po rozgrzewce za sprawą instruktorki Aleksandry Grądzkiej-Możyszek, wicemistrzyni Polski w maratonie NW, odbył się pokaz sportowych kijków i poprawnej techniki chodzenia. Następnie prowadzący zaproponowali kilka ćwiczeń usprawniających posługiwanie się kijami.

  Skupienie na twarzach przedszkolaków było ogromne, gdy słuchali każdej podpowiedzi i wskazówek instruktor Power Walk. Niektórzy prezentowali się jak doświadczeni nordikowcy. Po sportowych zmaganiach każde dziecko otrzymało medal Małego Miłośnika Nordic Walking.

  Przedszkolaki miały również możliwość oglądania prawdziwych medali i pucharów przyniesionych przez przedstawicieli grupy FN5. Na koniec emocje sięgnęły zenitu podczas śpiewanych pląsów Mirosława Frankiewicza i podopiecznych PM nr 11. Echo śpiewu niosło się po ulicach Pabianic. Po zajęciach w ogrodzie przedszkolnym czekał na wszystkich zdrowy sportowy poczęstunek.

   

  Udostępnij