• News will be here
 • Już w najbliższą sobotę wójt Ksawerowa i Gminny Dom Kultury z Biblioteką zapraszają na Festyn Rodzinny. Atrakcji nie zabraknie.

  Dotychczasowe edycje obchodów święta gminy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku będzie podobnie.

  Impreza ta wpisała się już w kalendarz corocznych imprez społeczno-kulturalnych w naszej gminie. Festyn traktujemy jako ważne wydarzenie służące integracji pokoleniowej ksawerowskiej społeczności. To również okazja do spotkania mieszkańców z sektorem samorządowym, biznesowym, oświatowym i kulturalnym – mówi Marek Smuga, dyrektor GDKzB.

  Ksawerowianie będą się bawić przy Zachodniej 33, na boiskach szkolnych, już od godz. 14.45. Rozpocznie wójt Adam Topolski, który wręczy nagrody uczestnikom turnieju karate. Wójt w trakcie festynu zaprasza na darmową grochówkę, na bezpłatne badania (mammografia, densytometria, badanie słuchu), na animacje dla dzieci oraz dmuchane miasteczko. Będą różne stoiska, będą prezentacje i występy na scenie, m.in. „Cztery struny skrzypiec” (muzyka cygańska). Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie BOBI. Jego koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Do północy mieszkańcy szaleć będą na zabawie tanecznej z zespołem „G.E.T. LOUD”.

  Zapraszamy w imieniu organizatorów – przybywajcie!

  Szczegóły na plakacie.

  Udostępnij