• Pabianickie PCK nie próżnuje, tylko organizuje jedną akcję za drugą.

  W czerwcu zbiera krew dla dzieci. W poniedziałek, 4 czerwca, podczas akcji przed ratuszem zarejestrowało się 13 chętnych, z których 9 mogło pomóc dzieciom, oddając 4050 ml krwi. Każdy krwiodawca, który podzielił się tą najcenniejszą kroplą często ratującą czyjeś życie czy zdrowie, otrzymał od wolontariuszy upominek.

  Zapraszamy już dziś na kolejną akcję „Krew dla dzieci”, która odbędzie się w poniedziałek, 18 czerwca, również przy Urzędzie Miejskim w godzinach 14.00 – 18.00 – informuje Małgorzata Grabarz, prezes OR PCK.

  W tym dniu podczas drugiego czerwcowego poboru krwi PCK zaplanowało finał „Gorączki złota”.

  Zapraszamy każdego mieszkańca do wsparcia naszej akcji, przynosząc złote monety o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy. Akcja jest przeznaczona na wypoczynek dzieci z rodzin, gdzie matki samotnie je wychowują – mówi prezes.

  Każdy kto przyniesie złote monety otrzyma słodki upominek od wolontariuszy PCK.

  Na II Rajd Rowerowy PCK zaprasza 16 czerwca całe rodziny. Zbiórka w sobotę o godz. 9.00 na Lewitynie koło siłowni. Ruszamy o godzinie 10.00. Wpisowe tylko 5 zł.

  Rajd ma charakter charytatywny. Jedziemy, aby pomóc niepełnosprawnej Ani w zakupie sprzętu do rehabilitacji – dodaje Małgorzata Grabarz.

  Rowerzyści mają do pokonania 20-kilometrowy odcinek. Kto weźmie udział w rajdzie, otrzyma upominek oraz poczęstunek. Dla najmłodszego i dla najstarszego uczestnika przewidziano dodatkowe nagrody.

  Zapraszamy!

  Udostępnij