• News will be here
 • Powiat zainwestuje w doświetlenie dwóch przejść dla pieszych. Ledowe lampy pojawią się na skrzyżowaniu ulic Orlej i Konopnickiej oraz przy Szkole Podstawowej nr 17.

  Dobre wieści przedstawił starosta na specjalnie zorganizowanym briefingu prasowym w czwartek, 7 czerwca.

  Na naszych drogach powiatowych jest kilka przejść, które co prawda oświetlone, ale warto je dodatkowo doświetlić, by zwiększyć bezpieczeństwo pieszych. W ubiegłym roku doświetliliśmy przejście na Grota Roweckiego, w tym kontynuujemy nasze działania. Razem z radnym Łukaszem Stenclem (na zdjęciu) objechaliśmy drogi powiatowe, by zobaczyć, w których miejscach należy dokonać takiej inwestycji. Wytypowaliśmy przejście na skrzyżowaniu ulic Orlej i Konopnickiej. Następne lampy zostaną zamontowane na Nawrockiego powiedział Krzysztof Habura.

  Starostwo z wykonawcą umowę podpisało 18 maja. Firma zobowiązała się wykonać oświetlenie do końca sierpnia. Koszt wszystkich robót to 46 tys. zł. Projektem zajmie się również wykonawca oświetlenia.

  Przejście na Nawrockiego jest dosyć niebezpieczne. Dodatkowe doświetlenie tego przejścia przy tak natężonym ruchu na pewno będzie skutkować poprawą bezpieczeństwa dzieci i ich rodziców powiedział Łukasz Stencel, radny powiatowy.

  Na skrzyżowaniu osiedla im. Marii Konopnickiej pojawią się cztery nowe słupy, a na ulicy Nawrockiego dwa. Rachunki za prąd pokrywane będą z kasy Urzędu Miejskiego.

  Kolejnym wytypowanym miejscem jest ulica Myśliwska. To zadanie musi jednak poczekać do następnego roku, bo w budżecie środków brak.

  Udostępnij