• News will be here
 • Zakończył się długo wyczekiwany remont oddziału ginekologicznego. Sale są kolorowe, łazienki odnowione, a sufit nie straszy już wyglądem.
  W środę, 30 maja, dokonano oficjalnego otwarcia wyremontowanego oddziału ginekologicznego. Jeszcze parę miesięcy temu ta część szpitala straszyła wyglądem. To już na szczęście przeszłość.
  Kompleksowo udało się wyremontować część oddziału (trzy sale pacjentek, gabinet zabiegowy, brudownik, pomieszczenie socjalne), a resztę odświeżyć. Różnicę widać gołym okiem. PCM ma więc nadzieję, że teraz do naszego szpitala będzie się zgłaszać większa liczba pacjentek. Już widać progres, bowiem w ubiegłym roku urodziło się o ponad 160 dzieci więcej niż dwa lata temu. Ten rok jest też zadowalający. Na oddziale istny młyn, a w samym maju urodziły się 63 noworodki.
  Zawsze mieliśmy fantastyczny zespół lekarzy i pielęgniarek, a to co mogło odstraszać od rodzenia w Pabianicach, to były warunki. Myślę, że po tej modernizacji ten element został wykluczony. Spodziewamy się więc większej liczby porodów. Serdecznie zachęcamy do naszego szpitala. Oddział sprawuje się fantastycznie. Mam nadzieję, że będzie najlepszym w województwie łódzkim – zachwalał prezydent Grzegorz Mackiewicz podczas oficjalnego otwarcia (na zdjęciu).
  Jako położna oddziałowa chciałam bardzo podziękować swojemu personelowi oraz zarządowi i prezydentowi za współpracę, za wkład. Kosztowało nas to dużo wysiłku, ale opłacało się. Opinia o zespole pracującym w tym oddziale jest bardzo dobra. Muszę chwalić swoje położne. Są nie tylko wykształcone, ale również mają doskonałe podejście do kobiet rodzących, do matek i pacjentek ze schorzeniami ginekologicznymi. Dziękuję wszystkim pacjentkom, które nam zaufały i nie przestraszyły się tego remontu. Zapraszamy kolejne – powiedziała Urszula Denuszek, położna oddziałowa.
  Pacjentki leżące na oddziale w samych superlatywach wyrażają się o kadrze, która tam pracuje. PCM wybierają pabianiczanki, ale również mieszkanki ościennych powiatów, tj. łaskiego czy zduńskowolskiego.
  To jednak nie koniec dobrych nowin. W tym roku planowany jest remont bloku porodowego. 1 lipca prawdopodobnie ruszy remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

  Udostępnij