• News will be here
 • Do 15 czerwca do godz. 12.00 w wydziale ochrony środowiska Urzędu Miejskiego (ul. św. Jana 4, II piętro, pok. 21) wspólnoty mieszkaniowe mogą składać wnioski do programu „Pabianickie zielone podwórka”. Ruszył kolejny nabór.

  Wspólnoty mogą starać się o dofinansowanie urządzenia zieleni, w tym: budowy lub remontu ciągów pieszych, zakupu i montażu małej architektury lub urządzenia placów zabaw i małych siłowni plenerowych. Objęta wnioskiem nieruchomość musi należeć do miasta. Dofinansowanie może wynieść do 80 procent całkowitych kosztów realizacji inwestycji, maksymalnie do 50 tys. zł brutto.
  Oceniana będzie innowacyjność zgłoszonego projektu, zaoferowany przez wnioskodawcę udział finansowy i kolejność zgłoszeń – mówi rzecznik prezydenta.
  Na realizację programu miasto przeznaczyło 150 tys. zł. Formularz wniosku znajduje się na stronie internetowej https://um.pabianice.pl/artykul/94/1930/pabianickie-zielone-podworka.

  Przypominamy, że w pierwszej edycji programu „Pabianickie zielone podwórka” wzięły udział trzy wspólnoty. Przy ul. Ostatniej 19 urządzono zieleń. Między blokami przy ul. Grota Roweckiego 24 powstał plac zabaw i siłownia plenerowa. Trzeci adres to Moniuszki 131/133, gdzie w czerwcu zostanie urządzona zieleń wokół bloków i położony nowy chodnik z kostki.

  Udostępnij