• News will be here
 • Miasteczko mundialowe powstanie na Lewitynie przy ulicy Bugaj 110. Patronat nad „Strefą kibica” sprawuje prezydent miasta.

  Oj, będzie się działo! Przed nami Mundial 2018 – mistrzostwa świata w piłce nożnej z udziałem polskiej jedenastki. W pabianickiej „Strefie kibica” na Lewitynie czeka nas wspólne oglądanie wszystkich meczów na 4 dużych telewizorach. Na terenie „ogródka” za boiskami plażowymi jednorazowo pomieści się maksymalnie 600 osób.
  Formalnie właścicielem zakupionej od TVP licencji jest firma prowadząca działalność usługowo-handlową na terenie „ogródka”, która będzie bezpośrednim organizatorem strefy kibica – powiedziała Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.
  Urząd Miejski oraz jednostki mu podległe pomagają przy jej przygotowaniu, w tym również MOK. Ośrodek użyczy zakupione na ten cel dwa 75-calowe telewizory wraz z nagłośnieniem.

  Uwaga, przed meczami reprezentacji Polski (19, 24 i 28 czerwca) Urząd Miejski przy współpracy z jednostkami podległymi i klubami sportowymi organizuje dla kibiców gry i zabawy sportowe, konkursy piłkarskie z nagrodami, warsztaty dla dzieci, malowanie twarzy, dmuchańce. Będzie też wata cukrowa i lody biało-czerwone, jakby inaczej…
  – Do wygrania w konkursach między innymi piłki, szaliki i gadżety oraz upominki – wylicza rzeczniczka.
  Dla przypomnienia, Polakom kibicujemy już we wtorek, 19 czerwca, o godz. 17.00 (konkursy w „strefie kibica” od 15.00 do 16.30). Kolejny mecz w niedzielę, 24 czerwca, o godz. 20.00 (konkursy godz. 16.00 – 19.30), trzeci mecz w czwartek, 28 czerwca o godz. 16.00 (konkursy od 14.00 do 15.30).
  W przypadku awansu reprezentacji Polski do dalszej fazy rozgrywek również, w ramach możliwości i terminu meczu, będą organizowane atrakcje dla mieszkańców przed meczami Polaków – dodaje z Aneta Klimek.

  Udostępnij