• News will be here
  • Azymut wystartował w sprinterskich mistrzostwach Polski w Szczecinie. W sobotę w kategorii S16 duet Julia Krempińska i Jan Sztranek zdobyli srebrny medal. Po emocjonującej walce z Marcinem Richertem, multimedalistą MP, złoto wywalczył Tomek Tkaczuk wraz z partnerką z Mazowsza Anną Górnicką-Antonowicz.

Niedzielny bieg indywidualny to już popis zawodników z Pabianic. Broniąca złotego medalu z zeszłorocznych mistrzostw Julia Krempińska pewnie wygrała swą kategorię K16 i po raz drugi z rzędu stanęła na najwyższym stopniu podium. Wśród juniorów M16 doskonale pobiegł Jan Sztranek, zajmując II miejsce. Maciejowi Andrzejczakowi do medalu zabrakło zaledwie 10 sekund. Zawody ostatecznie ukończył na VI miejscu. W kategorii M18 brązowy medal dorzucił Dawid Kalisiak. Konrad Płóciennik i Dawid Zając, w tej samej kategorii, zajęli V i VI lokatę.

Wśród mastersów po raz kolejny swoją dominację zaznaczył Tomek Tkaczuk, deklasując rywali i zwyciężając z ponadminutową przewagą. Wśród pań K40 srebro wybiegała Katarzyna Konc, potwierdzając, że na stałe zadomowiła się w czołówce swojej kategorii wiekowej.

W tym czasie lekkoatleci także nie próżnowali. Kinga Królik została zaproszona przez organizatorów 64. Memoriału Kusocińskiego do udziału w biegu na 800 metrów na Stadionie Śląskim w Chorzowie. To wielkie wyróżnienie. W rywalizacji z czołówką Polski seniorek i juniorek zajęła VII miejsce, ustanawiając nowy rekord życiowy 2:10,57 (pierwsze 200 m w 30 sekund).