• News will be here
 • Rząd przekazał 31 milionów złotych wsparcia na budowę i remonty dróg lokalnych. Niestety, pominął Pabianice.

  Łódzki Urząd Wojewódzki opublikował listę 34 inwestycji drogowych w naszym województwie, które otrzymają dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

  Niestety, nie dostaliśmy pieniędzy na budowę ulicy Piaskowej – poinformowała Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Miasto złożyło wniosek o dotację w wysokości 846.445,40 zł (80 proc. kosztów zadania) na budowę nowej drogi o długości 269 metrów. Zabezpieczyło w budżecie wkład własny w wysokości 211.611,35 zł.

  Lista wojewody nie uwzględnia również wniosków, który złożył powiat pabianicki na przedłużenie drogi rowerowej na Nawrockiego oraz przebudowę ulicy Wschodniej w Ksawerowie – dodaje rzecznik.

  W tym roku miasto z własnych pieniędzy budżetowych przeznaczyło na drogi 2 mln 400 tys. zł. W kwietniu dołożyło dodatkowe 2 mln (z tzw. kwoty wolnych środków z 2017r.) na modernizację dróg gruntowych. Oznacza to wyasfaltowanie 5 km na 22 ulicach gruntowych. Dotąd zrobiono ulicę Osikową (do odbioru), Podgórną (od Modrej do Myśliwskiej położony jest asfalt i ogłoszony przetarg na budowę chodników), Świętokrzyską (chodniki i jezdnia w realizacji), Hetmańską (rozpoczęte prace budowlane). Położona została nakładka asfaltowa na drogach gruntowych: ul. Śliwkowa, Oliwkowa, Czereśniowa, Cyprysowa, Brzoskwiniowa i Napierskiego.

  Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje przetarg na realizację kolejnych 16 dróg gruntowych – mówi Aneta Klimek.

  Ponadto robione są nowe miejsca postojowe i chodniki na ulicy Wajsówny i Jankego, zakończony został remont chodnika na Moniuszki (od Śniadeckiego po str. północnej) i wykonany parking na Siennej, między Wajsówny a Jankego.

  Udostępnij