• News will be here
 • W sobotę, 9 czerwca, Ksawerów obchodził swoje święto. Mieszkańcy w upalny dzień tradycyjnie już bawili się na festynie rodzinnym.

  Imprezę otworzył gospodarz festynu rodzinnego wójt Adam Topolski, który przywitał liczne przybyłych ksawerowian. Następnie odbyło się wręczenie nagród uczestnikom turnieju karate tradycyjnego o puchar wójta gminy.

  Na początek występów artystycznych na scenę wkroczyli najmłodsi. Delfinki z Przedszkola Gminnego w Widzewie zatańczyły poloneza, Motylki zaś Kaczuchy. Po nich zaprezentowały się trzy grupy taneczne z Przedszkola Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Ksawerowie, grupy z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej z Woli Zaradzyńskiej i Ksawerowa. Wielu atrakcji dostarczył nie tylko godzinny blok artystyczny Gminnego Domu Kultury z Biblioteką, ale również pokaz strażaków z OSP w Woli Zaradzyńskiej.

  Przed godziną 18.00 na scenie pojawił się zespół muzyki cygańskiej „4 struny skrzypiec”. Pomysłodawcą i założycielem Polskiego Zespołu Muzyki i Tańca Cygańskiego jest Paweł Dondziak. Kompletując grupę artystów w 2010 roku, niewielu spodziewało się, że będzie to jedyny tak liczny zespół w Polsce grający muzykę cygańską. Po rocznych przygotowaniach wypracowano własny styl, którego po kilku zmianach personalnych do dziś pilnie strzeże współzałożyciel zespołu Jan Blejzyk.

  Po koncercie przyszedł czas na tradycyjne konkursy dla mieszkańców Ksawerowa. Pierwszy dotyczył mundialu. Troje uczestników walczyło m.in. o pół tony węgla, o karnet do strefy fitness oraz o talon do myjni samochodowej. W drugim konkursie trzeba było wykazać się wiedzą o gminie Ksawerów. Do wygrania były cztery rowery, a o nagrody walczyły osoby przypadkowo wybrane z tłumu.

  Po konkursie przyszedł czas na koncert gwiazdy wieczoru. Kiedy BOBI pojawił się na scenie, ksawerowian ogarnęło discopolowe szaleństwo. BOBI, czyli Darek Mata, zaśpiewał takie hity jak „Heja hej”, „Cudny aniele”, „Niebiańskie oczy” czy „Ela, Ela”. Festyn rodzinny w sąsiedniej gminie zakończyła zabawa taneczna z zespołem G.E.T. LOUD”.

  W trakcie festynu atrakcji nie brakowało. Dla dzieci przygotowane były przeróżne animacje oraz dmuchane miasteczko, dorośli mogli skorzystać z bezpłatnych badań słuchu, densytometrii, a ksawerowianki nawet z mammografii. Hitem była darmowa grochówka, którą osobiście serwował wójt Adam Topolski. Palce lizać!

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  Możliwość komentowania została wyłączona.