• News will be here
 • Kochają morze, znają się na geografii i chcą żeglować po Bałtyku. Karolina, Julia, Antek, Kasia, Patryk i Hubert podejmą w nagrodę to wyzwanie.

  Starosta i prezydent, fundatorzy nagród, spotkali się ze zwycięzcami konkursu marynistycznego pod nazwą „Polska leży nad Bałtykiem” w ramach programu „Jestem the Best”. Organizatorem jest już po raz 9. Pabianicki Klub Sportów Wodnych, a nagrodą – udział w rejsie jachtem żaglowym wraz z załogą po Morzu Bałtyckim.

  By zdobyć nagrodę, uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych podczas testu musieli wykazać się znajomością geografii Polski i państw Morza Bałtyckiego, jego fauny i flory, polskiej historii morskiej, a także podstawowego nazewnictwa żeglarskiego i nawigacji morskiej. Najlepiej poradzili sobie z tym zadaniem: Karolina Rosińska (I LO), Julia Jakubek (II LO), Antoni Byczkowski (ZS nr 2) oraz Patryk Owczarek (SP nr 15), Hubert Rogut (SP nr 2) i Katarzyna Śmiech (SP nr 16). W nagrodę popłyną po Bałtyku.

  Rejs potrwa od 18 do 25 sierpnia. Organizuje go Pabianicki Klub Sportów Wodnych. Jachtem żaglowym Roztocze (typ Antares), prowadzonym przez kapitana Krzysztofa Grzegorka, popłyną na trasie Gdańsk, Władysławowo, Nexo, Christianso, Kalmar, Hel, Gdynia, Gdańsk. Koszt wyjazdu uczniów finansują prezydent Pabianic i starosta powiatu.

  Uczniowie podczas spotkania w ratuszu i w starostwie zobowiązali się, że po powrocie złożą staroście i prezydentowi sprawozdanie z rejsu, wygłoszą w swojej szkole wykład – reportaż dla kolegów i zrobią fotogazetkę. Nagrodę odebrali w towarzystwie rodziców i dyrektorów szkół.

  Udostępnij