• Od wtorku do niedzieli (12-17 czerwca) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji śledziliśmy mistrzostwa Europy w trójboju siłowym organizacji WUAP.

    Kilkaset zawodniczek i zawodników w kilkunastu kategoriach wiekowych (Teen T16-17, T18-19, Junior 20-23, Open, Submaster 35-39, i Masters od M40-44 do M75-79) walczyło o medale i nagrody, wyciskając sztangę leżąc, podnosząc ciężar w martwym ciągu i wykonując przysiad ze sztangą. Wśród startujących byli zawodnicy z Armenii, Białorusi, Austrii, Bośni, Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Szwecji, Węgier, Łotwy oraz Polski, którzy bardzo chwalili sobie organizację zawodów. Za nią odpowiadali Pałac Młodzieży w Łodzi i Heros Team Pabianice, których wspierały władze samorządowe oraz liczni sponsorzy.

    Miłośników sportów siłowych nie zawiodła oczywiście nasz „gwiazda”, czyli Hovhannes Yazichyan, który świetnie wywiązał się z obowiązków organizacyjnych i promocyjnych oraz pokazał świetną formę sportową, zdobywając tytuł wicemistrza Europy w kategorii wagowej do 100 kg senior/open, bijąc przy okazji rekord świata masters wynikami 215, 220 i 225 kg. Pobił tym samym swój ubiegłoroczny rekord 210 kg.

    Wśród kobiet na uwagę zasługuje świetny występ Małgorzaty Hałas, która w wadze do 60 kg zdobyła złoty medal i tytuł ME.

    Sponsorami głównymi mistrzostw Europy w Pabianicach byli: Formotiva, ZWiK Pabianice, ZEC Pabianice, Sonoco, Piątnica, Fit Fabric Pro, HES, JEEP WOJTEX i T-Office.

    Udostępnij