• Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Tym razem do tragedii doszło w Podstole – na trasie z Pabianic do Wadlewa. Nie żyje 42-letni pabianiczanin.

  Do tragedii doszło w sobotę, 16 czerwca, o godzinie 15.10 na drodze wojewódzkiej nr 485 w Podstole. Według policyjnych ustaleń, 42-latek jechał motorem suzuki od Pabianic w stronę Wadlewa. W pewnym momencie zaczął wyprzedzać auta jadące przed nim. Tego samego manewru zaczął dokonywać 45-letni kierowca seata toledo. Doszło więc do zderzenia bocznego obu pojazdów.
  42-letni pabianiczanin stracił panowanie nad jednośladem, koziołkował, po czym uderzył głową w barierki. W wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. 45-letni kierowca seata, mieszkaniec Częstochowy, był trzeźwy. Został zatrzymany do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie.

  * * *

  Tego samego dnia, ale o godzinie 19.40, na skrzyżowaniu Świetlickiego z ulicą Bugaj doszło do kolejnego wypadku z udziałem motocyklisty. Sprawcą zderzenia była 20-letnia kobieta kierująca jaguarem, która zajechała drogę 32-latkowi na motocyklu Hyosung. Motocyklistę przewieziono do szpitala.

  foto: OSP Wadlew

  Udostępnij