• News will be here
 • Trwa remont zabytkowego budynku po dawnej „Budowlance”. Na Partyzancką 56 ze starostwa przeniesione zostaną wydział architektury i budownictwa oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

  Remont trwa od początku roku. Wartość przedsięwzięcia prowadzonego pod nadzorem konserwatora zabytków to 3 mln 700 tys. zł, z czego 2 mln 400 tys. pochodzi z budżetu powiatu, a 1 mln 300 tys. zł to dofinansowanie unijne.

  Odnowiona została już elewacja dawnego Zespołu Szkół Budowlanych. Wymieniono uszkodzone i uzupełniono brakujące cegły. Budynek będzie ocieplony, ale od środka, by nie psuć efektów.

  Zaprojektowane jest wyklejenie ścian zewnętrznych od środka specjalnymi termoizolacyjnymi płytami. Dzięki temu elewacja zachowa swój historyczny wygląd – mówił na konferencji prasowej starosta Krzysztof Habura.

  W najbliższym czasie rozpocznie się montaż drewnianej stolarki okiennej. Wewnątrz budynku wykonano już m.in. instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną i przeciwpożarową, położone są wewnętrzne tynki, zamontowano podwieszane sufity.

  W planie robót jest zamontowanie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Na jednej ze ścian będzie panoramiczna winda – dodał starosta.

  Powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 700 metrów kwadratowych. Budynek będzie podłączony do miejskiej sieci cieplnej. Ma być wykorzystany do celów administracyjnych starostwa. Swoje miejsce w nim znajdą wydział architektury i budownictwa, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego oraz archiwum.

  Na placu przed wyłożona będzie kostka. W planach są liczne miejsca parkingowe i zieleń. Termin ukończenia prac to 31 października.

  Udostępnij