• Bezkonkurencyjni okazali się młodzicy PTC w zapasach w stylu klasycznym w międzynarodowym turnieju młodzików w Olsztynie. Klubowo wywalczyli I miejsce.

W zawodach 15 i 16 czerwca wystartowało 195 zawodników z 30 klubów z Polski i zagranicy. Pabianice reprezentowało 15 młodzików, z których 9 walczyło o medale.

O złoto w finale walczyło trzech zawodników. Piotr Ludwiczak (kat. 52 kg) pokonał Szymona Tettera z Piątki Piaseczno. W kategorii 62 kg Kacper Sobczyk przegrał z gospodarzem Franciszkiem Jaczurem (Budowlani Olsztyn). Trzeci finalista Julian Nowak (kat. 85 kg) pokonał Mateusza Ogrodnika z Woli Krzysztoporskiej.

O brązowe medale walczyło sześciu zapaśników PTC. Udało się to tylko dwóm. W kat. 52 kg  Szymon Pusz wygrał ze Stanisławem Tretterem (Piątka Piaseczno), a w kat. 75 kg Kacper Trębacz wygrał z Karolem Liwakiem (Janów Lubelski). Czwórka (Kamil Buldecki, Jakub Makowski, Mikołaj Jezierski i Artur Pik) po przegranych walkach o III miejsce uplasowała się ostatecznie na V miejscu.

Pozostali zawodnicy: Emil Lenard, Mateusz Jarzębski, Franciszek Tokarczyk, Adam Cichała, Dominik Uljanowicz i Borys Miszczak, byli poza pierwszą piątką, ale ci zawodnicy dołożyli kilka cennych punktów do klasyfikacji drużynowej, by PTC ostatecznie zwyciężyło.

Jest to już drugi start w tak mocnym turnieju młodzików, gdzie walczyliśmy dość młodym składem, ale widać duży postęp, a efektem jest praca wszystkich szkoleniowców naszej sekcjimówi zadowolony trener Grzegorz Szyszka.