• News will be here
 • Wpłynęły trzy wnioski do drugiej edycji programu „Pabianickie zielone podwórka”.

  O dofinansowanie z budżetu miasta starają się: Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Wiejskiej 10/12 – w planach jest zrobienie trawnika, nasadzenie zieleni i utworzenie klombów, urządzenie małej architektury (ławki, kosze i stojaki na rowery); Wspólnota Mieszkaniowa z ul. Łaskiej 76 – odnowienie trawnika, nasadzenia zieleni, mały plac zabaw, dostawienie ławek i stojaka na rowery oraz ogrodzenie terenu; Wspólnota Mieszkaniowa z ul. Moniuszki 127/129 – w planach położenie nowego chodnika, rekultywacja trawnika, nasadzenia zieleni, dostawienie ławek, koszy, stojaka na rowery i piaskownicy. Ostatni adres sąsiaduje z „zielonym podwórkiem” przy ul. Moniuszki 131/133, które zostało zrobione w pierwszej edycji programu.

  Złożone przez wspólnoty wnioski zostaną sprawdzone pod kątem merytorycznym i formalnym. Kolejnym krokiem byłoby przygotowanie w tym roku dokumentacji kosztorysowej i projektowej i w przyszłym roku realizacja projektów – informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta. – Dla projektów, gdzie nie będzie wymagana dokumentacja na mapie do celów projektowych, możliwe będzie rozpoczęcie realizacji jeszcze w tym roku – dodała.

  Dofinansowanie może wynieść do 80 proc. całkowitych kosztów realizacji inwestycji, maksymalnie do 50 tys. zł brutto. Na realizację programu miasto przeznaczyło 150 tysięcy.

  Dotąd „Pabianickie zielone podwórka” urządzone zostały przy ul. Ostatniej 19, Grota Roweckiego 24 i Moniuszki 131/133.

  Udostępnij