• Wzorem lat ubiegłych święto gminy Dobroń rozpoczęto w przeddzień oficjalnych obchodów na sportowo.

  Na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Dobroniu rozegrano turniej piłki siatkowej o puchar wójta gminy. W rozgrywkach udział wzięły gminne kluby: Luks Dobroń, Luks BIS, OSP Dobroń i Przyjaciele Siatkówki Szynkielew.

  Główne obchody rozpoczęły się w sobotę, 16 czerwca, o godzinie 15.00 w parku gminnym. Na początek wystąpiły dzieci z Przedszkola w Dobroniu i filii w Mogilnie Dużym. Następnie licznie zgromadzeni mieszkańcy Dobronia wysłuchali chóru Lutnia i obejrzeli występy zespołów tanecznych Fresh Move i Kaboom działających przy Dobrońskim Centrum Kultury.

  Oficjalną część imprezy rozpoczęto wręczeniem aktu nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Dobroń. Zbiegło się to z obchodami 620-lecia gminy Dobroń. Akt nadania otrzymali: Barbara Żórawska, Julian Szymczyk i Czesław Kabza. Po części oficjalnej był ciąg dalszy występów. Na scenie zaprezentowały się m.in. dzieci ze szkół podstawowych w Dobroniu, Mogilnie Dużym i Chechle. Wysłuchano również koncertu orkiestry dętej z Dobronia.

  Od godziny 18.00 publiczność zabawiała Biesiada Śląska Jorgusie, zespół Loka i – jako gwiazda wieczoru – zespół disco polo Long & Junior. Wieczór zakończył pokaz sztucznych ogni.

  Niedzielny Festiwal Folkloru rozpoczął się przemarszem sprzed Dobrońskiego Centrum Kultury do parku. Tam jako pierwszy zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Dobroń”, następnie mogliśmy zobaczyć na scenie dzieci, potem Zespół Pieśni i Tańca „Bełdrzychowianie”, Zespół Pieśni i Tańca „Rzgów” oraz Grupę Folklorystyczną „Rajka”.

  Festiwal zakończył się rozstrzygnięciem konkursu na najpiękniejszy wianek świętojański.

  Udostępnij