• News will be here
 • Tegoroczny X rajd pieszy „Szlakami Powiatu Pabianickiego” z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości został zorganizowany przez Zespół Szkół nr 2. Współtworzyli go oddział PTTK Pabianice i starostwo.

  Na szlaki naszego powiatu 12 czerwca wyruszyło prawie 130 osób reprezentujących szkoły: ZS nr 1, ZS 2, ZS 3, II LO, oraz piechurzy indywidualni. Rajd rozpoczęło uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Legionisty.

  Pragnęliśmy w ten symboliczny sposób uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę – powiedziała Eliza Matusiak, komandor rajdu.

  Kolejny etap rajdu – sportowy – odbył się w parku Słowackiego. Czteroosobowe drużyny wzięły udział w oryginalnej sztafecie, podczas której było zabawnie (jazda na dziecięcym rowerku) i ciężko (przerzucanie olbrzymiej opony). Najszybsza w tych zmaganiach była drużyna ZS nr 2. W tym samym czasie w Muzeum Miasta Pabianic odbywał się konkurs wiedzy historyczno-geograficznej. Okazało się, że najlepiej zna geografię powiatu pabianickiego i historię odzyskiwania przez Polskę niepodległości drużyna z II LO. Po tych zmaganiach piechurzy wyruszyli na szlak.

  Trasa rajdu prowadziła doliną Dobrzynki. Spacerowaliśmy wśród kwitnących pól i łąk przy sprzyjającej pogodzie. Młodzież potraktowała trasę zadaniowo i postanowiła jak najszybciej się z nią zmierzyć, ponieważ na mecie czekał na nich poczęstunek – mówi wicekomandor Joanna Ludwisiak.

  Na mecie, czyli w Zespole Szkół nr 2, starosta Krzysztof Habura wraz z komandorem Elizą Matusiak wręczyli nagrody i wyróżnienia uczestnikom rajdu. Natomiast dyrektor I LO Barbara Żwańska przejęła puchar przechodni dla swojej szkoły, która będzie gospodarzem XI Rajdu Pieszego za rok.

  Na zakończenie młodzież poczęstowano gorącym żukiem, który przygotował Maksymilian Brzozowski dzięki uprzejmości zakładów mięsnych Pamso. Patronat nad rajdem sprawował starosta.

   

  Udostępnij