• News will be here
 • Projekt „Mały Wędrujący Miś” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w minionym roku szkolnym realizowało Przedszkole Miejskie nr 3.

  We wrześniu przedszkolaki z „trójki” wraz z wychowawczyniami przystąpiły do ogólnopolskiego programu rozwijania czytelnictwa i współpracy z rodzicami. W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w Przedszkolu Miejskim nr 3 rozpoczęto projekt pn. „Mały Wędrujący Miś”.

  Każdy pluszak wraz z księgą misia gościł w domu przedszkolaka, który go wylosował w danym tygodniu. Miś bawił się z dziećmi, zwiedzał mieszkanie i najbliższą okolicę, ale przede wszystkim słuchał bajek czytanych przez rodziców.

  Miś wyposażony jest w księgę, w której dzieci lub ich rodzice wpisują tytuł czytanej bajki oraz rysują do niej ilustrację na pamiątkę – mówi dyrektor przedszkola Beata Kłos.

  Wszyscy zgodnie podkreślają, że udział w projekcie przyniósł wiele korzyści dla przedszkolaków. Przede wszystkim zachęcił do czytania oraz przyczynił się do kształtowania postawy otwartości na świat i zacieśniania więzi pomiędzy dziećmi, przedszkolem i rodzicami. Brawo!

  Udostępnij