• News will be here
 • 29 czerwca komendant policji w Pabianicach insp. Cezary Petrus i wójt gminy Dobroń Robert Jarzębak podpisali porozumienie o służbach ponadnormatywnych dla poprawy bezpieczeństwa i porządku na terenie gminy.

  Umowa opiewa na 15 tys. złotych i jest kontynuacją wieloletniej współpracy pabianickiej policji z dobrońskim samorządem lokalnym.

  Wzrosło poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, stąd też służby ponadnormatywne będą miały charakter typowo prewencyjny. Na ulicach pojawi się dodatkowych 40 dwuosobowych patroli policyjnych – mówi Joanna Szczęsna, rzecznik policji.

  Oddziaływanie prewencyjne, zwłaszcza w godzinach wieczorowo-nocnych, przynosiło dotychczas wyraźne efekty. Zauważalny był spadek ilości zdarzeń, zwłaszcza o charakterze chuligańskim. Służby ponadnormatywne wystawione będą m.in. w miejscach, które widnieją na mapie zagrożeń, lub są wskazane przez mieszkańców. Służby te doskonale się również wpisują w założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

  Piątkowe porozumienie o służbach ponadnormatywnych jest już kolejnym podpisanym w tym roku. Zgodnie z wcześniejszymi umowami policjanci pełnią dodatkowe służby w Pabianicach, w Konstantynowie Łódzkim i w gminie Lutomiersk.

  foto: policja

  Udostępnij