• News will be here
 • 43-letni ratownik medyczny podejrzany o seksualne wykorzystywanie, utrwalanie treści pornograficznych i bezprawne pozbawianie wolności.

  Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Pabianicach zatrzymany został 43-letni mężczyzna. Usłyszał zarzuty dotyczące doprowadzenia małoletniej, po uprzednim podaniu jej środków odurzających, do poddania się czynności seksualnej i utrwalania tego poprzez fotografowanie. Ponadto zarzucone mu zostały przestępstwa polegające na bezprawnym pozbawieniu wolności 7 młodych kobiet oraz posiadaniu bez zezwolenia trzech sztuk amunicji. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

  Przedstawione w tej sprawie zarzuty to efekt ustaleń poczynionych w śledztwie, które wszczęte zostało po zawiadomieniu złożonym przez dyrekcję jednej z łódzkich szkół średnich – mówi Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. – W jego treści wskazano, że mężczyzna prowadzący w ramach zawartej umowy zajęcia z zakresu ratownictwa medycznego może seksualnie wykorzystywać uczennice tej szkoły.

  Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator podjął decyzję o zatrzymaniu 43-latka. Podczas przeszukania zabezpieczono telefony komórkowe i komputery, które poddano oględzinom.

  Ujawniono między innymi fotografie wskazujące na dwukrotne seksualne wykorzystanie jednej z dziewcząt. Poprzedzone to było wcześniejszym podaniem jej środka odurzającego – dodaje Kopania.

  Jak ustalono, począwszy od drugiego półrocza 2017 roku do czerwca 2018, podejrzany prawdopodobnie podawał dożylnie środki odurzające siedmiu innym młodym kobietom. Bezprawnie pozbawiał je wolności, przetrzymując w miejscu prowadzenia działalności lub zamieszkania.

  Trwa postępowanie dowodowe. Niewykluczone, że zarzuty ulegną poszerzeniu. Kluczowe znaczenie będą miały specjalistyczne ekspertyzy zabezpieczonych nośników pamięci. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania ujawniono amunicję, na posiadanie której mężczyzna nie miał zezwolenia – powiedział rzecznik.

  Po przesłuchaniu prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 43-latka na okres 3 miesięcy.

  Udostępnij