• News will be here
 • Zarząd Dróg Miejskich właśnie nas poinformował, że ulica Powstańców Warszawy od 23 lipca będzie jednokierunkowa. Kierunek ruchu będzie obowiązywał od ulicy Moniuszki do Skłodowskiej.

  Przypomnijmy, że mieszkańcy Powstańców Warszawy i użytkownicy położonych przy niej lokali złożyli pod koniec maja petycję do prezydenta i do dyrektora Zarządu Dróg Miejskich. Prosili w niej o uregulowanie ruchu ulicznego, gdyż „samochody zaparkowane po obu stronach ulicy – wąskiej i dwukierunkowej – uniemożliwiają jakiekolwiek manewry. Ponadto rozpoczęta budowa apartamentowca, potężne auta i maszyny w codziennym ruchu dodatkowo utrudniają przejazd”. Ruch nasila się zwłaszcza w dni targowe oraz w czwartki i soboty.

  Mieszkańców wysłuchano i ich życzenie się spełni. Ulica stanie się jednokierunkowa.

  Zarząd Dróg Miejskich 6 czerwca poinformował nas, że „wykonał projekt zmieniający stałą organizację ruchu drogowego dotyczący ulicy Powstańców Warszawy i przedstawił do uzgodnienia zarządcy ruchu. Po jego zatwierdzeniu wdroży w życie”. Komisja bezpieczeństwa ruchu drogowego w starostwie pozytywnie zaopiniowała projekt, więc teraz ZDM przystąpi do ustawiania nowych znaków drogowych informujących, że ulica Powstańców Warszawy jest jednokierunkowa.

  Mieszkańcy bardzo się cieszą

  Udostępnij