• News will be here
 • Za potrącenie pieszego Kamil K. otrzymał wyrok 1,5 roku pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 4 lata.

  W poniedziałek, 16 lipca, przed Sądem Rejonowym w Pabianicach zapadł wyrok w sprawie potrącenia przez Kamila K. pieszego na pasach.
  Przypomnijmy: 7 listopada 2016 roku w godzinach popołudniowych doszło do potrącenia pieszego na pasach ul. Zamkowej. Kierowca wyprzedził z prawej strony stojące przed zebrą auta i zahaczył pieszego. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Świadkowie ruszyli za grantowym volkswagenem passatem. Udało się go nawet na chwilę zatrzymać przy ul. 3 Maja. Kierującemu udało się jednak uciec. Poszkodowany Tomasz B. nie mógł się podnieść. Ze złamaną kością udową i pokiereszowaną ręką trafił do szpitala. Świadkowie zapamiętali numery rejestracyjne samochodu…

  W Sądzie Rejonowym zapadł wyrok w tej sprawie. Sędzia Jacek Olszowiec uznał, że Kamil K. jest winny potrącenia pieszego na pasach i orzekł karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności oraz zakazu jazdy pojazdami mechanicznymi na okres czterech lat. Po odczytaniu wyroku uzasadnił, dlaczego Kamil K. zasłużył na taką karę.
  Obrońca Kamila K. wskazywał, że w tym przypadku nie doszło do przestępstwa, ponieważ pokrzywdzony nie został potrącony i sam się przewrócił. Sąd nie zgodził się z taką tezą z dwóch powodów. Po pierwsze wskazuje na to materiał dowodowy. Podczas składania zeznań na policji sam pokrzywdzony powiedział, że został uderzony. Potwierdzają to również zeznania świadków. Zmianę wersji wydarzeń Kamila K. wymusiły również zeznania Artura W., który potwierdził, że oskarżony brał udział w takim zdarzeniu drogowym…

  więcej w papierowym wydaniu NŻP nr 29/2018

  Udostępnij