• News will be here
 • Placówka Wsparcia Dziennego JUNIOR działająca przy Miejskim Centrum Pomocy Społecznej zorganizowała trzy tygodniowe turnusy bezpłatnych półkolonii dla pabianickich dzieci.

  Od 25 czerwca do 13 lipca wzięło w nich udział 80 dzieci, dla których od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 14.00 zorganizowano wiele interesujących zajęć.

  To już drugie wakacje, podczas których nasza placówka mieszcząca się przy ulicy Partyzanckiej 31 zorganizowała półkolonie dla dzieci z miasta – mówi Kamila Pokora, kierownik Placówki Wsparcia Dziennego JUNIOR.

  Największą atrakcją okazały się zajęcia w aquaparku „Fala” w Łodzi. Były też wycieczki do ogrodu zoologicznego, papugarni i do parku trampolin. Skorzystano również z zajęć sportowych w pabianickich klubach, odbył się trening tai-chi.

  Dzieci z przyjemnością uczestniczyły w urozmaiconych zajęciach manualnych, typu sensoplastyka i warsztaty garncarskie. Były na zajęciach plastycznych w Warsztacie Terapii Zajęciowej. Półkolonistów „JUNIORA” gościła także Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum Miasta Pabianic. Dzieci zajrzały też do groty solnej oraz kręgielni.

  O bezpieczeństwo półkolonistów zadbali także pabianiccy policjanci, którzy przeprowadzili profilaktyczne pogadanki. Naszych wychowawców w opiece nad dziećmi wspierali wolontariusze z Grupy Wolontarystycznej AGRAFKA – dodała pani kierownik.

  Udostępnij