• News will be here
  • 25 lipca, w dniu św. Krzysztofa, patrona kierowców policjanci apelują o zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

    Niech ten dzień będzie dla wszystkich okazją do refleksji i zastanowienia się, czy swoim zachowaniem na drodze nie powodujemy zagrożenia dla siebie i innych – mówi rzecznik policji nadkom. Joanna Szczęsna.

    Korzystajmy z drogi w sposób rozsądny i bezpieczny, a przede wszystkim: zadbajmy o prawidłowy stan techniczny naszych pojazdów; wybierając się w podróż, pamiętajmy o zabraniu wymaganych do prowadzenia pojazdu dokumentów; ruszajmy w podróż wyspani i wypoczęci, a przede wszystkim trzeźwi; bezwzględnie pamiętajmy o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa i stosowaniu urządzeń do przewozu dzieci; wyruszając w dłuższą trasę, zaplanujmy sobie przerwy, by móc przez całą podróż zachować właściwą koncentrację.

    Na drodze jest miejsce dla wszystkich, a to czy dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas samych. Postawmy więc na kulturę jazdy i poszanowanie innych uczestników ruchu drogowego. Wówczas każda podróż stanie się przyjemnym doświadczeniem i doskonałym sposobem na bezpieczne dotarcie do celu – czego wszystkim kierowcom w dniu św. Krzysztofa życzy policja.

    Udostępnij