• News will be here
 • Wakacyjne zajęcia w Bibliotece dla dzieci i młodzieży (MBP Filia nr 5) upływają pod znakiem dobrej zabawy i kreatywnych prac plastycznych.

  Uczestnicy warsztatów manualnych wykonali między innymi łódeczki metodą origami, do których przygotowali papierowych piratów.

  W tym tygodniu dowiedzieliśmy się wiele o nietypowych i ciekawych roślinach z przygotowanej przez bibliotekarza prezentacji multimedialnej – mówi Piotr, uczestnik wakacyjnych zajęć.

  Zadaniem dzieci było stworzyć ilustrację z suszonych liści i kwiatów. Wykazano się przy tym ogromną wyobraźnią i powołano do życia roślinne zwierzęta oraz drzewa.

  W piątki na zajęciach o tajemniczej nazwie „Walizka z przygodami” doskonalimy logiczne myślenie i spryt, grając w planszówki. Przeprowadziliśmy również turniej gry w kapsle – opowiada bibliotekarka Paula Michalska.

  Dzieci własnoręcznie ozdabiały swoich zawodników i projektowały trasę najeżoną przeszkodami i rozwidleniami. Następnie trzeba było ją pokonać, wprawiając swoje pionki w ruch pstryknięciem palca.

  Ciąg dalszy wakacyjnych zajęć nastąpi…

  foto: biblioteka

  Udostępnij