• News will be here
 • W piątek w PCM dr Marek Kilijański uroczyście zamknął DDOM.

  Dzienny Dom Opieki Medycznej, bo o nim mowa, przez dwa lata gościł pacjentów. W piątek o godz. 11.00 kierownik projektu dr Marek Kiljański dokonał uroczystego zamknięcia jego działalności. Powód? Zbliża się do końca termin przewidziany w projekcie „Poprawa jakości życia osób niesamodzielnych, w tym szczególnie osób starszych, poprzez utworzenie DDOM w Pabianickim Centrum Medycznym sp. z o.o. w Pabianicach”, na podstawie którego działała placówka.

  DDOM mieści się na IV piętrze Pabianickiego Centrum Rehabilitacji. Przez dwa lata trwania projektu z pomocy skorzystało 60 osób – głównie starszych pacjentów, którzy potrzebowali wsparcia w dochodzeniu do pełni sprawności fizycznej i psychicznej.

  Motorem napędowym projektu i jego kierownikiem był dr n. med. Marek Kiljański, fizjoterapeuta. To on przemawiał w piątek na zamknięciu DDOMU. Dziękował wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz placówki – fizjoterapeutom, lekarzom, pracownikom szpitala. Gratulowano również samemu Kiljańskiemu – pojawili się pacjenci, przedstawiciele Urzędu Miejskiego oraz Gminy Ksawerów, a także senator Andrzej Owczarek.

  Co dalej z DDOMEM? Na razie będzie działał komercyjnie – za pomoc trzeba będzie zapłacić. Zostały jednak złożone kolejne projekty. Istnieje szansa, że pomoc będzie dostępna dla wszystkich chętnych, jak dotychczas.

  Udostępnij