• News will be here
 • Koło pasowe wielorowkowe – co to jest?

  Koło pasowe jest elementem przekładni pasowej, w której stanowi najważniejszą jej część. Jeśli chodzi o koła, które mają służyć pod pasy wielorowkowe, to możesz zauważyć, że dostępne są różne typy. Jednym z najczęściej stosowanych elementów tego typu są koła instalowane pod tuleje Taper Lock, które cechują się szczególną gładkością.

  Takie elementy przekładni pasowej są wykonane ze stali o najwyższej jakości. Dzięki temu koła te wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością, a także odpornością na większe obciążenia. Modele kół mogą znacznie różnić się od siebie, biorąc pod uwagę liczbę rowków, czy wielkość średnicy.

  Jakie są zalety kół pasowych wielorowkowych?

  W przypadku, kiedy zastosujesz koło wielorowkowe, możesz liczyć na to, że uda się przenieść duże obciążenie przy niewielkim gabarycie. Warto również wspomnieć o tym, że tego rodzaju elementy pod pasy wielorowkowe cechują się dużą wytrzymałością na wysokie temperatury. Ponadto, jeśli zależy ci na tym, by praca danego układu przebiegała bez zakłóceń i dość cicho, wybierz właśnie takie koła.

  Dzięki nim istnieje również możliwość przenoszenia dużych mocy i uzyskania znacznego przełożenia. Wszystko to jest realne, a przy tym zauważysz, że wibracje układu będą bardzo niewielkie. Do zalet można z pewnością zaliczyć to, że udaje się uzyskać duże prędkości liniowe. Poza tym takie koła pasowe wyróżniają się niewielką wagą i małymi rozmiarami. Nie zauważysz też tego, że podczas pracy koła te nadmiernie się nagrzewają. Są one również doskonale wyważone statycznie.

  Jakie są rodzaje kół pasowych wielorowkowych?

  Możesz wyróżnić modele Poly-V pod Taper Lock, które cechują się tym, że są wykonane z dużą starannością. Jeśli chodzi o liczbę rowków na wieńcu koła, to może być ich od czterech do dwudziestu. Takie koła należy łączyć z pasami typu Poly V. Pasy tego rodzaju wytwarza się z materiału z rodziny tworzyw polibutadienowych, ewentualnie mogą być wykonane z gumy i kordu.

  Możesz jeszcze znaleźć w sprzedaży modele typu PPV-J i PPV-L. Dzięki nim będziesz mógł z łatwością przenosić napęd przez pasy ośmiorowkowe, dwunastorowkowe, bądź szesnastorowkowe.

  Jakie jest zastosowanie kół pasowych wielorowkowych?

  Modele wielorowkowe możesz z powodzeniem stosować w napędach przenośników taśmowych i rolkowych. Ponadto możesz je także zastosować w maszynach, które są z kolei wykorzystywane podczas różnych prac w przemyśle ciężkim. Mogą to być na przykład różnego rodzaju szlifierki, prasy, maszyny do obróbki drewna. Ponadto koła te możesz stosować w małych elektrowniach wodnych.

  Gdzie kupić koło pasowe wielorowkowe?

  Koło pasowe musi spełniać swoją funkcję w określonym układzie, dlatego też nie można dobierać je na zasadzie pierwsze lepsze. Wybrany model powinien cechować się dobrą jakością wykonania, dlatego też najlepiej zdecydować się na sprawdzony serwis, w którym można złożyć zamówienie na taki element. Przykładem sklepu, który warto wziąć pod uwagę jest chociażby strona kolapasowe24.pl. Do wyboru jest szereg elementów tego typu, wykonanych z materiałów najwyższej jakości.

  Udostępnij