• News will be here
 • Już po raz drugi pabianicka grupa FORMA NA PIĄTKĘ NW organizuje Marsz Nordic Walking. Rok temu licznie wzięli w nim udział pabianiczanie oraz goście z całej Polski.

  Organizowany 23 września II Pabianicki Marsz Nordic Walking „Forma na Piątkę” to impreza sportowa z profesjonalnym pomiarem czasu. Prawidłowej technice będą się przyglądać sędziowie, a trasa prowadzi po pięknych leśnych ścieżkach.

  Chcemy w ten sposób pokazać jeszcze większej liczbie osób, że nordic walking to coś więcej niż tylko stukanie kijkami w chodnik czy leśną ścieżkę – mówi Mirosław Frankiewicz.Mamy również nadzieję, że nasz marsz przerodzi się w imprezę cykliczną.

  Trasa marszu liczy około 12 km, dwie pętle po 6 km, a w tym roku zaraz po wystartowaniu zawodników rusza Rajd Nordic Walking – bez pomiaru czasu, liczący 6 km.

  Cała trasa to w 100 procentach ścieżki i dukty leśne, oznakowane, zabezpieczone przez ratowników medycznych i straż pożarną. Na uczestników czekać będą dwa punkty żywieniowe, a na mecie medale. Po marszu będzie ciepły posiłek oraz losowanie nagród.

  Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze się nie zapisali. Zawalczcie o dobrą kondycję i swoje zdrowie. Zapraszamy kibiców do wsparcia dyscypliny oraz swoich bliskich – dodaje Frankiewicz.

  Regulamin na stronie: www.wszystkograpabianice.pl

  Jak to wszystko gra

  Działająca przy Stowarzyszeniu Wszystko Gra grupa pod przewodnictwem Mirosława Frankiewicza oraz wykwalifikowanych instruktorów NW nie tylko wzrosła liczebnie od chwili założenia, ale osiągnęła liczne sukcesy.

  Kiedy 3 lata temu Mirosław Frankiewicz i Agnieszka Miroyan postanowili założyć grupę, liczyła ona kilka osób. Dziś jest ponad 100 członków. Początkowo były to treningi, szlifowanie techniki chodzenia z kijami, potem zaczęły się wspólne wyjazdy na lokalne imprezy sportowe i pierwsze sukcesy. Limonkowe koszulki rzucały się w oczy. Żartobliwie grupa nazwana została zieloną szarańczą, bo z miesiąca na miesiąc przybywało miłośników nordic walking. Zaczęto rozpoznawać Formę na Piątkę NW z Pabianic.

  Dziś przedstawicieli grupy można zobaczyć na wielu marszach, rajdach, imprezach sportowych od morza aż do Tatr. Bywają na zajęciach w przedszkolu, na piknikach szkolnych i miejskich. Grupa chętnie bierze udział w imprezach charytatywnych, wspiera wszelkie akcje pomocy.

  W tym roku zaliczyli kolejne sukcesy. Przywieźli ponownie zwycięskie puchary z mistrzostw Polski. Aleksandra Grądzka-Możyszek zdobyła II miejsce w maratonie NW, a w ubiegłym roku sztafeta żeńska przywiozła tytuł wicemistrzyń na dystansie 4×10 km. W ogólnopolskim nordicowym plebiscycie CHODZĘ Z KIJAMI 2017 Pierwszy Pabianicki marsz nordic walking „Forma Na Piątkę” dwa razy otrzymał III miejsce: w kategorii Najlepszej lokalnej imprezy i Najpiękniejszej trasy roku 2017.

  Aktywność grupy można śledzić także na Facebooku na stronie FORMA NA PIĄTKĘ NORDIC WALKING. Wraz ze wzrostem liczby uczestników powiększyła się również liczba instruktorów nie tylko nordic walking, ale również power walk i slow jogging, co sprzyja jeszcze lepszemu przygotowaniu do uprawiania tej dyscypliny sportu.

  foto: forma na piątkę

  Udostępnij