• Wydłuży się trasa autobusu linii 2. Dziś krańcówka jest na ulicy Karniszewickiej. Pod koniec przyszłego roku znajdzie się przy Podmiejskiej. 700 metrów dalej.

  Nowa pętla pojawi się mniej więcej sto metrów za kaplicą Matki Boskiej Fatimskiej. Staną tam nowoczesne przystanki dla wsiadających i wysiadających, plac manewrowy, ledowe latarnie oraz wiaty rowerowe. Kierowcy będą mieli do dyspozycji kontener socjalny. Poprawi się również system odwodnienia w tym miejscu. Przebudowany zostanie zjazd z ulicy Podmiejskiej na nową krańcówkę.

  W związku z tym o około 700 metrów zostanie przedłużona trasa „dwójki”. Mieszkańcy wsiądą na przystanku Podmiejska/Makowa (w stronę nowej krańcówki) oraz Podmiejska/Niska (w kierunku centrum, przy sklepie). Ratusz zapewnia, że bliżej do autobusu będą mieli nie tylko mieszkańcy ul. Podmiejskiej, ale też wielu ulic prostopadłych, położonych zarówno w Pabianicach, jak i w Chechle Pierwszym.

  Składanie ofert w przetargu na realizację tej inwestycji minie 20 sierpnia.

  Wykonawca będzie miał 12 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie krańcówki od dnia podpisania umowy, a dodatkowo punktowane w przetargu będzie zadeklarowanie skrócenia terminu realizacji – informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  To zadanie zostanie wykonane w systemie zaprojektuj – wybuduj. Jest to część wielkiej komunikacyjnej inwestycji w naszym mieście. Przewiduje ona m.in. remont torowiska tramwajowego, wymianę taboru autobusowego, przebudowę ulicy Zamkowej oraz stworzenie nowoczesnego systemu przesiadkowego.

  Udostępnij