• W sierpniu pod hasłemNapełnieni Duchem Świętym” wyruszymy na 550. Jubileuszową Pieszą Pabianicką Pielgrzymkę na Jasną Górę.

  Tradycyjnie, 20 sierpnia wyruszy pabianicka piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Będzie to już 550. pielgrzymka. Rozpoczynając urlopy, warto zaplanować i wziąć w niej udział.

  Niech zachętą będzie intencja-dziękczynienie za stulecie niepodległości naszej ojczyzny oraz hasło pielgrzymki „Napełnieni Duchem Świętym”. Wraz z nami 23 sierpnia będzie pielgrzymował ks. arcybiskup Grzegorz Ryś – mówi ks. proboszcz Ryszard Stanek.

  Od 11 sierpnia w parafii św. Maksymiliana w godz. 16.30 – 19.00 można zapisywać się na tę jubileuszową pielgrzymkę. W związku z obowiązującym RODO nie będzie zapisów przed kościołem św. Mateusza w dniu wyruszenia pielgrzymki.

  Nasze pielgrzymowanie rozpocznie się w poniedziałek, 20 sierpnia, mszą świętą w kościele św. Mateusza o godz. 5.30. Wejście na Jasną Górę zaplanowane jest 23 sierpnia ok. godz. 17.15; powrót do Pabianic29 sierpnia ok. godz. 18.30.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania, szczególnie tych niezdecydowanych. Intencji mamy bardzo wiele. Możemy te intencje, napisane na kartce również przynieść i złożyć do specjalnej puszki. Intencje będą zaniesione do Częstochowy i złożone na Ołtarzu Jasnogórskim powiedział ks. Przemysław Kansy, kierownik 550. Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymki Pabianickiej.

  Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.

  Udostępnij