• Dzisiaj (13 sierpnia) policjanci, strażacy i strażnicy miejscy pojawili się na Lewitynie, żeby uczyć o bezpieczeństwie w ramach zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Pabianicach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

  Wydarzenie miało charakter profilaktyczny i skierowane było do najmłodszych. Policjanci zaprosili do pomocy współpracujące z nimi instytucje: straż pożarną, straż miejską, Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej, Państwową Inspekcję Sanitarną, ZWiK, Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach, PGE Dystrybucję.

  W tym okresie, kiedy jest tak wiele przypadków utonięć, widzimy, jak szczególnie ważne jest bezpieczeństwo nad wodą – mówił insp. Cezary Petrus, komendant Powiatowy Policji w Pabianicach.

  Po uroczystym rozpoczęciu zgromadzeni goście obejrzeli pokaz ratownictwa wodnego wykonany przez strażaków z KPPSP. Strażacy przyjechali na „Lewityn” ze specjalnym sprzętem. Jeden z funkcjonariuszy udawał, że się topi, a pozostali ruszyli mu na pomoc – wciągnęli na łódkę, przetransportowali do brzegu i udzielili pierwszej pomocy. Kolejnym punktem programu było pływanie na rowerkach wodnych, które udostępnił MOSiR. Dzieci pływały nadzorowane przez dzielnicowych.

  Przez cały czas można było też odwiedzić namioty rozstawione przez poszczególne instytucje. W nich pracownicy prezentowali gry i zabawy, które miały na celu uprzytomnić dzieciom temat bezpieczeństwa. Nauczyciele z Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przygotowali grę planszową, a PGE przedstawienie profilaktyczne.

  Chcemy jak najszerzej zaakcentować temat bezpieczeństwa. Prezentujemy pokaz ratownictwa, uczymy, jak bezpiecznie korzystać z rowerków, rozdajemy wodę pitną. PGE przygotowało pokaz na temat korzystania z gazu. Dzieci w wakacje spędzają więcej czasu w domu i dlatego jest to istotny temat – mówiła młodsza aspirant Aleksandra Białkowska.

  Całość imprezy nagrywana była dronem.

  Chcemy stworzyć spot na temat bezpieczeństwa nad wodą – tłumaczyła obecność latającego sprzętu młodsza aspirant.

  Udostępnij