• News will be here
  • Centralne Biuro Antykorupcyjne przygląda się dokumentacji związanej z termomodernizacją miejskich szkół. Ratusz nie popada w panikę, ponieważ to tylko kontrola.

    Do ratusza CBA wkroczyło 19 lipca. Funkcjonariusze poprosili o wydanie stosowanych dokumentów. W ratuszu spędzili kilka dni. Teraz analizują dokumenty w swojej siedzibie. Może to potrwać nawet trzy miesiące. Skontaktowaliśmy się z Urzędem Miejskim w tej sprawie. Rzecznik prasowy potwierdziła tę informację. Zaznaczyła jednak, że jest to zwykła kontrola, a nie śledztwo. Takie w samorządach zdarzają się dosyć często i nie ma co popadać w panikę.

    Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi rozpoczęła w Urzędzie Miejskim w Pabianicach kontrolę określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji wybranych zagadnień dotyczących przygotowania i realizacji przez Miasto Pabianice przedsięwzięcia poprawy efektywności wykorzystania energii w budynkach użyteczności publicznej Gminy Miejskiej Pabianice. Projekt dotyczy finansowania, zaprojektowania i wykonania robót termomodernizacyjnych i budowlanych, zarządzania energią oraz utrzymania technicznego wybranych pabianickich obiektów oświatowych. Jest realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego i współfinansowany ze środków UE. Kontrola jest w toku – mówi nam Piotr Kaczorek z CBA.

    W skrócie przedmiotem kontroli jest termomodernizacja pabianickich placówek oświatowych. Inwestycja jest w trakcie wykonywania. Miasto na ten cel otrzymało potężne wsparcie unijne.

    Udostępnij