• News will be here
 •  
  15 sierpnia na placu przy kościele św. Mateusza odbył się IV Festyn Patriotyczno-Rodzinny zorganizowany przez Klub Gazety Polskiej w Pabianicach. Współorganizatorem festynu był ONR Pabianice.
  Wydarzenie odbywa się corocznie z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego, rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wniebowzięcia NMP.
  Spotykamy się dzisiaj, żeby uczcić wielkie wydarzenia z naszej historii – mówił Karol Jabłoński, przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Pabianicach. – My, Polacy, powinniśmy być dumni z naszych dziejów.
  Organizatorzy zadbali, by uczestnicy mogli doświadczyć wszystkich odcieni patriotyzmu: występował Zespół Ludowy Dobroń, pojawili się przebrani w stroje szlacheckie reprezentanci z Łaskiego Bractwa Strzelców Kurkowych, strzelnicę zaś przygotował „Szwadron Pabianice”. Ponadto w obchodach uczestniczyli: PCK, Ochotniczy Sztab Ratownictwa Pabianice i Skauci Europy – każda z organizacji przygotowała coś od siebie, by zaprezentować swoją działalność.
  Oprócz Zespołu Ludowego Dobroń na scenie zameldował się Paweł Piekarczyk, Lucy, Pabianie i Krystian Maliszewski, znany jako pabianicki Elvis. Obchody zakończyły się występem zespołu ORO, który wykonywał pieśni patriotyczne.

  Udostępnij