• Tegoroczna „Wakacyjna kropla krwi”, którą już po raz 11. organizuje Rejonowa Rada HDK PCK przy Oddziale Rejonowym PCK w Pabianicach, prawie w całości poświęcona jest dzieciom.

    Dotąd w ramach Wakacyjnej Kropli Krwi pozyskano ponad 2.200 litrów tego bezcennego leku. Latem zawsze go brakuje. Dlatego bardzo na czasie jest hasło promujące honorowe oddawanie krwi „Zostań Wakacyjnym Ratownikiem Życia”. Krwiodawcą może zostać każdy pełnoletni i zdrowy obywatel Polski, który zechce „cząstkę swojego życia – krew – podarować drugiemu człowiekowi”. Teraz potrzebna jest każda grupa krwi i w każdej ilości!

    Wakacyjna kropla krwi” została podzielona na tygodnie i, jak zawsze, w każdym tygodniu będziemy oddawać krew dla innej grupy. W tym, od 27 do 31 sierpnia, krew oddajemy na rzecz Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Spośród osób, które oddadzą krew, zostanie rozlosowany upominek-niespodzianka.

    Punkt pobrań w Pabianickim Centrum Medycznym (ul. Jana Pawła II 68) czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 11.00.

    W ubiegłym tygodniu krew oddały 64 osoby, w tym 16 pań, a 8 osób po raz pierwszy. Zebrano 28.800 ml krwi dla dzieci leczących się w Pabianickim Centrum Medycznym. Upominek wylosowała Bożena Kaśkiewicz. Niespodzianka zostanie wysłana pocztą.

    Udostępnij