• Już wiadomo, że Przedszkole Miejskie nr 14 nie przyjmie dzieci 3 września. Maluchy są zmuszone do zmiany placówki. Trafią do Szkoły Podstawowej nr 15.
  To już pewne, że termomodernizacja budynków oświatowych nie skończy się przed rozpoczęciem roku szkolnego. W miejscach, gdzie prace idą najwolniej, 27 sierpnia pojawił się prezydent Grzegorz Mackiewicz.
  Nie ukrywam, że byliśmy również w szkołach, w których prace remontowe przeprowadzane są z naszych środków budżetowych. Wiele z nich jest bardzo ładnie przygotowanych i wyremontowanych. Natomiast w placówkach, które podlegają termomodernizacji, są duże opóźnienia. W ostatnim okresie wykonawca bardzo przyspieszył pracę. W związku z tym nie widzę zagrożenia, żeby wszystkie otworzyły się przed rokiem szkolnym oprócz jednej placówki – powiedział prezydent podczas specjalnej konferencji prasowej.
  To Przedszkole Miejskie nr 14. Prezydent już w lipcu obawiał się, że wykonawca może nie zdążyć. W ubiegłym tygodniu otrzymał jeszcze zapewnienie, że wszystko będzie w porządku, a ekipa zdąży na czas.
  Prezydencki objazd placówek zweryfikował rzeczywistość. Włodarze miasta stwierdzili, że „czternastka” nie jest gotowa na przyjęcie dzieciaków. Co prawda kwestia wymiany drzwi i okien jest już na ukończeniu, sale są wymalowane, a oświetlenie założone. Nie ma natomiast toalet i ogrzewania, które pojawi się dopiero pod koniec września. Ogromną pracę wykonali pracownicy placówek. To dzięki ich zaangażowaniu szkoły i przedszkola zdążą z przyjęciem uczniów. Zakasali rękawy i wzięli się za poremontowe sprzątanie.
  Przedszkole nr 14 do czasu zakończenia remontu będzie zamknięte. Maluchów przyjmie Szkoła Podstawowa nr 15, gdzie przygotowano sześć sal dla dzieci. Stosowna informacja pojawiła się już na stronie internetowej przedszkola, jednak dyrekcja ma bezpośrednio dotrzeć do wszystkich rodziców.
  Wszystkie dzieci zostaną przyjęte do tymczasowego przedszkola. Będą miały tych samych nauczycieli i opiekunów. Posiłki dla dzieci będą wydawane bez zmian. Mając na uwadze, że nowa lokalizacja jest dużym obciążeniem dla rodziców i wydłuża się czas dowozu dzieci oraz pojawia się uciążliwość związana ze zmianą miejsca pobytu dzieci, podjąłem decyzję, że umorzę 50% odpłatności kosztów czesnego – dodał prezydent.
  Stosowne wnioski będzie można składać do dyrekcji placówki. Ponadto opiekunowie i dzieci będą zwolnione z opłat za komunikacje miejską. Wystarczy mieć ze sobą stosowną umowę.
  Na konferencji prasowej pojawili się przedstawiciele firmy Siemens, która zajmuje się termomodernizacją. Zapewnili oni, że dokładają wszelkich starań, by remont zakończył się najszybciej jak się da.

   

  Udostępnij