• Od niedzieli 2 września zmienia się rozkład jazdy pociągów oraz autobusów linii „2”, „5” i „7”.

  Zostanie przywrócony przedwakacyjny rozkład jazdy „siódemki”, która w dni powszednie znowu będzie kursować co 20 minut. Autobusy MZK na trasie z centrum do pętli Waltera Jankego będą jeździły co 10 minut dzięki naprzemiennym kursom linii „2”, „7”, „261” i „262”.

  Z uwagi na korektę kolejowego rozkładu jazdy zmieni się również poranny rozkład jazdy „piątki”. Zostanie uruchomiony dodatkowy kurs w dni powszednie z Waltera Jankego do Dworca PKP o 5.18. Dwa następne odjazdy z krańcówki na Bugaju w dni powszednie będą przyspieszone z 5.58 na 5.53 i z 6.18 na 6.13. Kursy te będą skomunikowane z pociągami do Łodzi. Z kolei kurs w niedziele i święta w kierunku dworca kolejowego z godz. 5.15 będzie opóźniony na 5.35.

  Drobne korekty dotyczą też wyjazdowych kursów „dwójki”. Będzie uruchomiony dodatkowy kurs w dni powszednie z zajezdni MZK przy ul. Lutomierskiej do Waltera Jankego o godz. 4.59. Kurs w niedziele i święta z zajezdni MZK z godz. 4.54 będzie natomiast przesunięty na 5.14.

  Od wtorku 4 września ponownie będą realizowane kursy linii „263” oznaczone w rozkładzie jako wykonywane w dni nauki szkolnej. Chodzi o odjazd w dni robocze o 7.30 z Waltera Jankego do Gimnazjum w Ksawerowie oraz o kursy od poniedziałku do środy o 15.53 z Ksawerowa i o 16.28 z Waltera Jankego do zajezdni MZK. Pasażerowie linii „D” powinni sprawdzać godziny odjazdów z kolumny „Dni powszednie nauki szkolnej”. Zostanie przywrócone kursowanie autobusów linii „264”.

  Szczegółowe zmienione rozkłady jazdy będą dostępne na stronie internetowej komunikacjapabianice.pl.

  Kasy MZK czynne dłużej

  27 sierpnia zostały przywrócone stałe godziny pracy Punktów Sprzedaży Biletów MZK. Ponownie jest czynna kasa biletowa na pętli Waltera Jankego (w dni powszednie od 6.30 do 14.30). Dłużej jest otwarte Biuro Obsługi Klienta MZK przy ul. Narutowicza 9 (w dni powszednie od 6.00 do 19.45 oraz w dwie ostatnie soboty miesiąca od 9.00 do 13.00). Kasa MZK na dworcu kolejowym pracuje natomiast bez zmian (dni powszednie od 6.00 do 18.15 oraz dwie pierwsze soboty miesiąca od 9.00 do 13.00).

  W pierwszych dniach września w Biurze Obsługi Klienta MZK trzeba się liczyć z czekaniem w kolejce. Wniosek o wydanie Migawki można złożyć przez internet na stronie www.migawka.lodz.pl albo osobiście w BOK MZK przy ul. Narutowicza 9.

  Pociągi pojadą inaczej

  Zmiany od 2 września czekają także pasażerów pociągów. Będą obowiązywać do 20 października. Ze względu na prace remontowe na linii kolejowej nr 14 znacznie zmniejszy się przepustowość odcinka jednotorowego Łask – Zduńska Wola, jednocześnie będzie prowadzona przebudowa stacji Łask i Zduńska Wola.

  Pociąg Intercity „Włókniarz” relacji Łódź Fabryczny – Szczecin Główny ominie Pabianice. Pojedzie objazdem przez Kutno i Inowrocław Rąbinek. Od 21 września planowane jest zawieszenie tego połączenia na odcinku Łódź Fabryczna – Poznań Główny.

  Zmienią się także trasy pociągów Intercity „Barbakan” i „Portowiec”. Pociąg IC „Barbakan” relacji Kraków – Szczecin/Świnoujście do 20 września będzie kursować trasą okrężną na odcinku Poznań – Łódź (przez Gniezno, Zamków, Kutno i Zgierz), natomiast w okresie 21 września – 20 października od Zduńskiej Woli pojedzie przez Częstochowę Stradom i Koniecpol. Między 21 września a 20 października między Zduńską Wolą, Pabianicami a Łodzią Fabryczną będzie kursował autobus zastępczy Intercity. W Zduńskiej Woli będzie można przesiąść się do pociągu „Barbakan” jadącego w kierunku Krakowa bądź Szczecina.

  Zastępcza komunikacja autobusowa na trasie Łódź Fabryczna – Pabianice – Zduńska Wola już od 2 września będzie funkcjonować za pociąg „Portowiec” relacji Szczecin – Katowice. Pociąg zostanie skierowany trasą okrężną od Zduńskiej Woli przez Kłobuck, Tarnowskie Góry, Bytom do Katowic. Przesiadka z autobusu zastępczego do pociągu w kierunku Katowic również będzie odbywać się w Zduńskiej Woli. „Portowiec” pojedzie natomiast bez zmian w kierunku przeciwnym – z Katowic przez Pabianice do Szczecina.

  Jak informuje Łódzka Kolej Aglomeracyjna, na odcinku Łask– Sieradz przejadą 4 pociągi ŁKA (odjazdy z Łodzi Kaliskiej o godzinie 15.22, 15.40, 15.58, 20.00), natomiast z Sieradza również 4 (o godzinie 4.00, 4.22, 5.28 i 6.04). Za pozostałe kursy uruchomione zostaną dwa rodzaje Zastępczej Komunikacji Autobusowej – normalna za każdy pociąg z postojami na każdym przystanku i stacji oraz przyspieszona, która będzie zatrzymywać się tylko w Zduńskiej Woli i Sieradzu. Postoje są wyznaczone pod stacjami PKP w Łasku, Zduńskiej Woli i Sieradzu, natomiast w Borszewicach, Męckiej Woli, Sieradzu Męce (również w pobliżu stacji) i Sieradzu Warcie w ciągu drogi wojewódzkiej 482.

  Aby zapewnić dojazd na godzinę 8.00 do Sieradza, bilety ŁKA będą honorowane w pociągu Intercity „Asnyk” na odcinku Łódź Chojny – Sieradz (odjazd z Łodzi Chojen o 6.20, z Pabianic 6.40).

  Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładach jazdy pociągów dostępne są na stronach internetowych przewoźników kolejowych.

  Udostępnij