• Działacze sekcji piłkarskiej PTC Pabianice dokonali reformy swoich struktur młodzieżowych. Powołali do życia Akademię Piłkarską o nazwie „Escola PTC”.

  Akademia oferuje profesjonalne zajęcia piłkarskie dla najmłodszych dzieci, opierając swe działania na trzech nowatorskich filarach.

  Filar 1: Zajęcia oparte na intensywności oraz zachodnich wzorcach piłkarskich. Escola PTC odejdzie od starych modeli prowadzenia zajęć, które dość mocno zakorzenione są w lokalnym świecie piłkarskim. By dziecko stało się kolejnym Lewandowskim czy Błaszczykowskim, musi mieć już od najmłodszych lat możliwie jak najwięcej kontaktów z piłką.

  Filar 2: Koncepcja klubu wychowującego. Jest to autorski program stworzony przez jednego z założycieli Akademii wraz z pracownikami Uniwersytetu Łódzkiego. Są to działania trenera, który, dbając o odpowiedni poziom merytoryczny zajęć, dba również o zupełnie pomijany aspekt sportu – proces wychowawczy. Escola PTC chce, by dzieci kończące edukację w tejże akademii, były znane z wysokiej kultury osobistej, były punktualne i odpowiedzialne.

  Filar 3: Promowanie najzdolniejszych zawodników. Tu kolejna zmiana kursu w pabianickiej piłce młodzieżowej. Nie trzymać wyróżniających się zawodników na siłę. Jeśli będzie wystarczająco dobry, by poradzić sobie w mocniejszym i bardziej renomowanym klubie, zaoferować mu tę drogę, by potem można było chwalić się swoimi wychowankami w całym województwie, Polsce, a może i w Europie.

  Nasza Akademia jest nowoczesnym i autorskim projektem sekcji piłkarskiej PTC Pabianice – mówi Radomir Znojek, trener PTC. – Nasza ponad 110-letnia historia jest kontynuowana przez ten pomysł, nadając naszej sekcji nowej werwy i nowej „odświeżonej” odsłony.

  Wszyscy trenerzy Akademii mają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, często poparte wykształceniem pedagogicznym. Posiadają odpowiednie uprawnienia nadane przez Łódzki Związek Piłki Nożnej, a także własne kilkunastoletnie otrzymane na piłkarskim boisku.

  Dodajmy, że Akademia Piłkarska „Escola PTC” zaprasza nie tylko chłopców, ale i dziewczynki. W PTC są dwie drużyny kobiece. Jednym z głównych celów PTC jest stworzenie struktur pod piłkę kobiecą.

  Pierwszy trening już we wtorek, 4 września, na stadionie PTC przy ulicy Sempołowskiej o godzinie 17.00. Trenerzy zapraszają wszystkie dzieci urodzone w 2013 roku i młodsze.

  Udostępnij