• News will be here
 • 3 września oficjalnie rozpoczęto nowy rok szkolny. W miejskich placówkach na szczęście udało się na czas przyjąć dzieci. Problemy związane były z remontami.

  Miejskie obchody rozpoczęcia roku szkolnego odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury. Gospodarzem uroczystości było Przedszkole Miejskie nr 2. Rozpoczęły dzieci, które przedstawiły swój program artystyczny. Były tańce, śpiewy oraz wierszyki nawiązujące do wakacji oraz szkoły. Występy najmłodszych zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz prezentami od prezydenta miasta. Grzegorz Mackiewicz zabrał również głos. W przemówieniu nawiązał do opóźnień związanych z remontami szkół.
  Od dwóch tygodni trwała walka, by przyjąć dzieci do placówek. Ostatni tydzień był niezwykle zwariowany. To jest wasza zasługa (dyrektorów – przyp. red.) oraz pracowników, że udało się przygotować na czas te placówki. Należą wam się gromkie brawa. Od kilku dni zastanawiamy się, jak możemy zrekompensować ten wasz wysiłek. Na pewno w symboliczny sposób zostanie nagrodzony – powiedział prezydent.
  Po czym obrazowo przedstawił sytuację. Zdarzało się, że pracownice kilkanaście razy musiały myć podłogę. W niektórych placówkach jeszcze trzy dni przed rozpoczęciem roku był wielki plac budowy. Cudem udało się w terminie przyjąć dzieci.
  Chciałbym wam bardzo podziękować, tak z głębi serca. Ciężko być jednocześnie nauczycielem, inżynierem, kadrowym, finansistą, dbać o obiekt. Staliście się kierownikami budowy. Ilość problemów z jakimi się borykacie jest ogromna – dodał.
  Mackiewicz złożył wszystkim nauczycielom najszczersze życzenia. Wyraził nadzieję na wychowanie kolejnego pokolenia pabianiczan. Następnie wręczył nominacje na kadencje dyrektorskie oraz podziękował Elżbiecie Dzionek, dyrektorce PM nr 2, za przygotowanie poniedziałkowej uroczystości.
  W jedenastu szkołach podstawowych w roku szkolnym 2018/19 mamy 4557 uczniów w 202 klasach. W klasach pierwszych jest 558 dzieci (25 klas pierwszych). W 12 miejskich przedszkolach mamy 1913 dzieci (81 oddziałów). Rok szkolny 3 września rozpoczęło 6470 uczniów i przedszkolaków.

  Powiatowe obchody rozpoczęcia roku szkolnego odbyły się w popularnym „Włókienniku”. Była to idealna okazja do wręczenia stypendiów naukowych.
  Starosta Krzysztof Habura rozdysponował 25 tys. zł pomiędzy 22 uczniów. Aż 1600 zł otrzymał Patryk Krykwiński z I LO, który uzyskał średnią 5,50. Z II LO stypendium dostali Piotr Szymczak (1200 zł)i Michał Szczepanek (1000 zł). Z Zespołu Szkół nr 1: Michał Chrzanowski (1200 zł), Wiktor Pawlak (1200 zł), Błażej Wyrwas (1000 zł), Weronika Malinowska (1000 zł), Natalia Barbara Sworzyńska (1000 zł). Z Zespołu Szkół nr 2: Patrycja Rypalska (1000 zł), Katarzyna Błoch (1000 zł), Mateusz Gieras (1000 zł). Z Zespołu Szkół nr 3: Sandra Sobań (1200 zł), Gracjan Romanowski (1200 zł), Karolina Skrobiszewska (1200 zł), Jakub Rosiński (1200 zł), Arletta Laszkiewicz (1200 zł), Agata Gądzia (1200 zł), Klaudia Pasternak (1000 zł), Martyna Feliksińska (1000 zł). Z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 Linda Klepczyńska otrzymała 1200 zł, a z Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 – Michał Kasprzykowski i Rafał Wota po 1200 zł.
  W Zespole Szkół przy Gdańskiej nie obyło się również bez życzeń, kwiatów oraz występów artystycznych utalentowanej młodzieży.

  Udostępnij