• W sobotę władzę w mieście przejęli seniorzy. To było ich święto.

  V Senioriadę rozpoczął korowód sprzed Urzędu Miejskiego. Seniorzy zaopatrzeni w transparenty ruszyli na Stary Rynek. W wyborowych humorach prezentowali hasła typu „Czas mija, a ja niczyja”, „Być seniorem to z humorem” czy „Teraz Kurna My”.

  Na scenie powitali ich organizatorzy i patroni. Grażynie Nowak, przewodniczącej Miejskiej Rady Seniorów, wręczyli klucze do miasta. Seniorka zapewniła, że będą rządzić, ale również dobrze się bawić. Na scenie pojawiły się zespoły senioralne m.in. z PSM, Centrum Seniora, Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie. Gwiazdą wieczoru byli Halina Benedyk i Marco Antonelli. Do czasu ich występu plac zapełniał się seniorami. Ci bawili się doskonale. Imprezę zakończyła międzypokoleniowa potańcówka.

  Ponadto na placu podczas Senioriady rozstawiły się stoiska, które serwowały: lody, piwo, chleb ze smalcem, reklamowano także przeróżne usługi. Zainteresowanych nie brakowało.

  Jednym z wystawców była firma Promedica24, która jako lider branży, świadczy usługi opiekuńcze w Polsce i za granicą. Bezpośrednio od rekruterki można było pozyskać informacje dotyczące zatrudnienia w charakterze Opiekunki osób starszych w Niemczech i Anglii. Oprócz tego wraz z dietetyczką przeprowadzano bezpłatne badania składu ciała, a z pomocą specjalnie przygotowanych testów określano swoje preferencje zawodowe.

  Kolejna taka zabawa już za rok!

  Udostępnij