• Tegoroczna „Wakacyjna Kropla Krwi”, którą już po raz 11. zorganizowała Rejonowa Rada HDK PCK przy Oddziale Rejonowym PCK w Pabianicach, prawie w całości poświęcona była dzieciom.

  Dotąd w ramach „Wakacyjnej Kropli Krwi” pozyskano ponad 2.200 litrów tego bezcennego leku. Latem zawsze go brakuje. Dlatego bardzo na czasie jest hasło promujące honorowe oddawanie krwi „Zostań Wakacyjnym Ratownikiem Życia”.

  Wakacyjna Kropla Krwi” została podzielona na tygodnie i, jak zawsze, w każdym tygodniu oddawaliśmy krew dla innej grupy. W ostatnim tygodniu, od 27 do 31 sierpnia, krew na rzecz Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oddały 64 osoby, w tym 11 pań, a 10 osób po raz pierwszy. Oddano 28.800 ml krwi. Upominek – niespodziankę wylosował Jacek Błaszczyk.

  Podsumowanie

  Zakończyła się tegoroczna „Wakacyjna Kropla Krwi”, która trwała od 1 lipca do 31 sierpnia. Oddawaliśmy krew na rzecz dzieci, raz dla naszych żołnierzy przebywających na misjach wojskowych poza granicami Polski. Krew dla dzieci chorych na nowotwory, poszkodowanych w wypadkach samochodowych, dla dzieci leczących się w Centrum Zdrowia Dziecka, dla wszystkich dzieci poszkodowanych w działaniach wojennych na całym świecie, dla dzieci poszkodowanych w czasie prac żniwnych, dla noworodków, których życie jest zagrożone, dla dzieci leczących się w oddziałach szpitalnych Pabianickiego Centrum Medycznego oraz dla dzieci leczących się w Centrum Zdrowia Matki Poliki w Łodzi.

  Jak zawsze w tym trudnym okresie honorowi krwiodawcy z Pabianic i powiatu pabianickiego wykazali się ofiarnością i oddali 212 litrów 400 ml bezcennego leku, tak bardzo potrzebnego zwłaszcza w okresie wakacji. W akcji udział wzięły 472 osoby, w tym 88 to były panie i 41 osób po raz pierwszy. Ilość oddanej krwi jest porównywalna z ubiegłym rokiem.

  W każdym tygodniu „Wakacyjnej Kropli Krwi” losowano spośród osób oddających krew drobne upominki. Upominki ufundowane przez darczyńcę wylosowali: Wiesław Jarocki, Karolina Mikołajczyk, Małgorzata Węglińska, Robert Młynarczyk, Marlena Malinowska, Renata Badowska, Rafał Kłębowski, Bożena Kaśkiewicz i Jacek Błaszczyk. Upominki zostały wysłane pocztą.

  Rejonowa Rada HDK PCK w Pabianicach serdecznie dziękuje wszystkim krwiodawcom, którzy w lipcu i sierpniu czynnie wspierali jej apele o oddawanie krwi. Szczególne podziękowania Rada kieruje do strażników miejskich (na zdjęciu), którzy wsparli tę akcję, oddając grupowo krew w sierpniu. Wasza krew była „na wagę życia”!

  Krew każdej grupy i w każdej ilości jest nadal bardzo potrzebna. Prosimy pamiętać, że być honorowym krwiodawcą to znaczy „dzielić się cząstką swojego życia z tymi, którzy tego potrzebują…” – apeluje Rejonowa Rada HDK PCK w Pabianicach.

  Udostępnij