• News will be here
 • Dzielnicowi z Piątkowiska zatrzymali na gorącym uczynku złodziei, którzy okradli budynek gospodarczy w Rydzynach.

  We wtorek, 11 września, przed godziną 14.00 dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie o obcych osobach kręcących się po posesji w Rydzynach. Na miejsce pojechali dzielnicowi z posterunku w Piątkowisku.

  Po wejściu na posesję usłyszeli głosy dobiegające z budynku gospodarczegomówi Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy policji. Okazało się, że w środku byli złodzieje. Sprawcy na widok mundurowych rzucili się do ucieczki.

  Jeden z nich próbował wyskoczyć przez okno, ale dorwał go dzielnicowy. Drugi złodziej natomiast uciekł przez dziurę w dachu i pognał w kierunku trasy S-8. Tam przeskoczył przez ogrodzenie, przechodząc po zewnętrznej stronie wiaduktu biegnącego nad drogą prowadzącą do Rydzyn. W pościg ruszyli dzielnicowi, odcinając mężczyźnie drogę.

  Dwaj 39-latkowie trafili do aresztu. Byli trzeźwi. Na miejscu zdarzenia policjanci ujawnili trzy plecaki z przedmiotami pochodzącymi z okradanej posesji. Wartość strat oszacowano na kilkaset złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Udostępnij