• News will be here
  • Po przerwie wakacyjnej Towarzystwo Muzyczne im. Karola Nicze oraz Państwowa Szkoła Muzyczna w Pabianicach rozpoczynają działalność mocnym akordem.

    23 września o godz. 17.00 w kościele ewangelicko-augsburskim odbędzie się Koncert Muzyki Polskiej w ramach powiatowo-miejskich obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Soliście Szczepanowi Kończalowi towarzyszyć będzie orkiestra uczniów i nauczycieli PSM I i II stopnia w Pabianicach we współpracy z muzykami Orkiestry Kameralnej „Polish Camerata” pod dyrekcją Marka Głowackiego. W programie muzyka Fryderyka Chopina, m.in. Koncert fortepianowy e-moll.

    Szczepan Kończal jest asystentem prof. Wojciecha Świtały w Akademii Muzycznej w Katowicach. Uważany jest za wybitnego pianistę młodego pokolenia. Odwiedził już nasze miasto jako juror VI Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistycznego im. Karola Nicze. W związku z występem w naszym mieście pianista poprowadzi również warsztaty pianistyczne dla uczniów klas fortepianu PSM I i II st. w Pabianicach.

    Udostępnij