• Oddział rehabilitacji neurologicznej wczesnej w PCM wzbogacił się o 58 nowoczesnych łóżek. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie bal charytatywny zorganizowany przez Andrzeja Owczarka (były senator) oraz Andrzeja Furmana (prezes fundacji My Kochamy Pabianice).

    Oficjalne podpisanie umowy na przekazanie sprzętu nastąpiło 12 września w Pabianickim Centrum Medycznym. Obie strony nie kryły zadowolenia. Pieniądze na nowoczesne łóżka pochodziły z balu senatorskiego, od lat organizowanego przez Andrzeja Owczarka. W tym roku do organizacji tej imprezy włączył się Andrzej Furman. Pieniądze ze zbiórki przekazano na stypendia dla chorych oraz ubogich dzieci. Znaczna część trafiła jednak do PCM. Pieniądze pomnożyła jeszcze fundacja My Kochamy Pabianice.

    Jak wskazuje dr Marek Kiljański, kierownik Pabianickiego Centrum Rehabilitacji, obecny sprzęt był w opłakanym stanie. Tymczasem najlepszą formą rehabilitacji jest wygodne łóżko, tym bardziej że pacjenci na oddziale spędzają kilka miesięcy.

    Oddział został dodatkowo wyremontowany. Pieniądze na ten cel pozyskano od fundacji Zdrowie dla Mieszkańców Miasta Pabianic. Prezesem jest lekarz Grzegorz Krzyżanowski.

    Na koniec uroczystości dodatkową atrakcją był występ kapeli stworzonej z osób pracujących i związanych z PCM. Zespół nazwy jeszcze nie ma. Wszystkim zgromadzonym spodobała się taka kulturalna działalność placówki, a wykonawców nagrodzono gromkimi brawami.

    Udostępnij