• W sobotę, 15 września, młodzi zapaśniczy PTC Pabianice rywalizowali w Radomsku. O medale walczyło aż 26 pabianiczan.

W młodzikach I miejsca zajęli: Kamil Buldecki w trudnej kategorii do 44 kg, Mikołaj Jezierski (kat. 52 kg), Kacper Sobczyk (kat. 62 kg), Piotr Antoniewski (kat. 68 kg) oraz Juliusz Nowak (kat. 100 kg). Srebrne medale zdobyli: Jakub Makowski (kat. 44 kg), Borys Miszczak (kat. 62 kg), Dominik Uljanowicz (kat. 68 kg) oraz Kacper Trębacz (kat. 75 kg). III m. – Piotr Ludwiczak (kat. 57 kg). Tuż za podium na V miejscu uplasowali się Kacper Szczepański (at. 44 kg) oraz Bartosz Wlazeł (kat 57 kg). W tej samej kategorii VII miejsce zajął Adam Cichała.

Cieszy fakt, iż zarówno w klasyfikacji klubowej dzieci, jak i młodzików ekipa PTC zajęła pierwsze miejsce drużynowomówi trener Mariusz Łechtański.

* * *

Trenerzy zapasów zapraszają młodych adeptów na ul. Gdańską 7 na treningi. Odbywają się codziennie w trzech grupach dla początkujących u trenerów: Waldemar Sawosz (607-450-059), Przemysław Kłębowski (513-182-611) oraz Mariusz Łechtański (792-016-788). Więcej szczegółów na stronie internetowej www.zapasy.com.pl oraz na fb ZAPASY SIŁOWNIA PTC PABIANICE.

* * *

8 września zapaśnicy PTC wystartowali w otwartych mistrzostwach Mazowsza. W Radomiu o medale walczyło 129 zawodników z 11 klubów.

Najlepszym juniorem w królewskiej kategorii 130 kg okazał się Mateusz Domagała (PTC), wygrywając trzy walki na plecy lub przewagę. II miejsce w juniorach wywalczył Przemysław Raźny w kategorii 87 kg. W kadetach najlepszy wynik osiągnął Wiktor Powalski, który zdobył srebrny medal w kat. 55 kg. W młodzikach natomiast PTC zdominowało te mistrzostwa, zdobywając aż 11 medali. Cztery złote wywalczyli: Piotr Ludwiczak (kat. 55 kg) – najlepszy młodzik PTC; Kacper Sobczyk (kat. 62 kg), Miłosz  Domagała (kat. 68 kg) i Juliusz Nowak (kat. 85 kg). Srebrne medale: Jakub Makowski (44 kg) i Artur Pik (68 kg). Brązowe: Kamil Buldecki (44 kg), Mikołaj Jezierski (48 kg), Szymon Pusz (52 kg), Borys Miszczak (62 kg) – bardzo miła niespodzianka, najmłodszy w roczniku; oraz Piotr Antoniewski (75 kg). W ogólnej punktacji PTC zajęło II miejsce.