• News will be here
 • Koalicja prezydenta ujawnia swój program wyborczy. Obiecuje wybudowanie przedszkola i szkoły na Zatorzu. To element kampanii pt. „Rodzinne Pabianice”.

  Koalicja planuje pięć spotkań, podczas których przedstawiać będzie swój program wyborczy. Pierwsze 13 września było na Zatorzu. Kolejne to: „Zdrowe Pabianice”, „Zielone Pabianice”, „Aktywne Pabianice” i „Infrastruktura Pabianic”.

  W ramach pakietu „Rodzinne Pabianice” największym sukcesem jest walka z dopalaczami. Spośród sześciu punktów sprzedaży, które funkcjonowały w naszym mieście, nie ma już ani jednego. Jesteśmy przekonani, że żaden już nie powstanie. Pomysł z mobilnym posterunkiem straży miejskiej był strzałem w dziesiątkę – podsumował w czwartek prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Nawiązał również do termomodernizacji placówek oświatowych, mówił o remontach sal gimnastycznych, o odnawianym Lewitynie, remoncie sali widowiskowej MOK, o wprowadzeniu Karty Pabianiczanina, o doposażeniu placów zabaw, utworzeniu Centrum Seniora przy ul. Konopnickiej oraz Centrum Juniora przy ul. Partyzanckiej. Wspomniał o powołaniu Spółdzielni Socjalnej, o nowej siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej, realizacji inicjatyw lokalnych oraz wprowadzeniu Budżetu Obywatelskiego i realizacji inwestycji wybranych przez mieszkańców.

  Po krótkim podsumowaniu przedstawił cel spotkania na ulicy Karniszewickiej 119/121. Na zarośniętym placu miałaby powstać największa inwestycja prorodzinna w Pabianicach, czyli wybudowanie przedszkola i w dalszej perspektywie szkoły podstawowej dla dzieci z Zatorza. Drugi, bardzo kluczowy element, który powinien zainteresować wszystkie rodziny, to nocne połączenie z Łodzią również w tygodniu, a nie tylko w weekend.

  Podczas kampanii wyborczej koalicji przedstawieni zostaną również kandydaci na radnych miejskich i powiatowych. Na czwartkowym spotkaniu wystąpiła obecna wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.

  Osiedle bardzo się rozrasta. Planujemy, że przedszkole będzie miało od 5 do 10 oddziałów, a szkoła 16 oddziałów. Będzie więc to duże i nowoczesne miejsce do edukacji, o jakim marzymy w Pabianicach. Dla nas bardzo ważne jest, żeby przy wszystkich szkołach powstały piękne place zabaw. Kolejny pomysł to bogata oferta zajęć dla dzieci podczas ferii i wakacji – powiedziała wiceprezydent.

  Nakłady na sport do 2022 roku miałyby wynieść 1,5 mln zł. Cztery lata temu wynosiły 450 tys. zł, a obecnie 728 tysięcy. Na konferencji mówiono jeszcze o większym dofinansowaniu do szkolnych kół zainteresowań oraz wspomaganiu szkolnictwa zawodowego.

  Udostępnij