• W parku Wolności ruszyła budowa sprawnościowego „parku jurajskiego” w miejscu dawnej restauracji „Parkowa”.

    W środę rozpoczęło się przygotowanie terenu – zdjęto pierwszą warstwę ziemi. Park o powierzchni ok. 400 m kw. będzie ogrodzony, z dwoma wejściami (głównym od strony parkingu), z nawierzchnią łączoną (część syntetyczna, część trawiasta, część piaskowa). Staną dwa tory sprawnościowe o różnym stopniu trudności, wyposażone w mostki i drabinki dla dzieci w różnym wieku oraz cztery urządzenia w kształcie dinozaurów.

    Urządzenia zostały już dostarczone. Termin zakończenia budowy to koniec października. W planach jest też doświetlenie tego terenu – informuje rzecznik prezydenta. 

    W parku Wolności działa już (górka aktywności (Wieloryb). Dopełnieniem będą trzy nowe trampoliny i siłownia plenerowa złożona z 11 przyrządów, w tym czterech urządzeń dla osób niepełnosprawnych na wózku inwalidzkim. Planowany termin rozpoczęcia prac to październik.

    Park sprawnościowy na Strzelnicy to propozycja również dla starszych dzieci. Wcześniej istniejący plac zabaw dla młodszych doposażono w nowe zabawki. Wykonano również wjazd do parku dla wózków i rowerów przy przejściu dla pieszych od strony Łaskiej i 15. Pułku Piechoty Wilków – dodaje rzecznik.

    Udostępnij