• News will be here
 • Kampania Grzegorza Mackiewicza nabiera tempa. W kolejnym etapie kampanii obiecuje wybudowanie amfiteatru, rewitalizację parku Wolności, stworzenie kwietnej łąki, fontannę na Starym Rynku oraz rewitalizację miejskich kamienic.

  20 września odbyło się kolejne spotkanie kolacji Grzegorza Mackiewicza, która przedstawiła swój program wyborczy oraz podsumowała kończącą się kadencję.

  W parku Wolności, gdzie się spotkano, inwestycje już trwają. Chodzi o nawierzchnie asfaltowe w głównych alejach, przebudowę placu zabaw, górkę aktywności, trampoliny, siłownię plenerową. Trwa budowa parku sprawnościowego dla młodzieży.

  Dumy nie przysparza nam amfiteatr. Od kilku lat nie odbywają się tutaj imprezy plenerowe, bo nie spełnia on norm bezpieczeństwa – mówił prezydent. – Mamy gotowy projekt sprzed kilku lat, który jest bardzo fajny. W przyszłej kadencji położymy duży nacisk właśnie na park Wolności i będziemy sukcesywnie zmieniać to miejsce.

  Kolejny priorytet to walka ze smogiem. Koalicja ma cztery propozycje, by walczyć z nim. Pierwsza to kontynuowanie programu niskiej emisji. Kolejny to bezpłatna komunikacja dla osób, które mają samochód. Wystarczy tylko wylegitymować się dowodem rejestracyjnym podczas jazdy autobusem. Trzecia – inwestycja w budowę systemu do odpylania w Zakładzie Energetyki Cieplnej oraz wejście we wszystkie programy związane z termomodernizacją budynków.

  Podczas konferencji wypowiedziano się na temat geotermii. Radni koalicyjni przedstawili koszty działania spółki, która miałaby zająć się tym tematem. Według obliczeń to 2 mln zł, w ciągu trzech lat to 6 mln.

  W spółce zostały wytypowane stołki do obsadzenia. Zostało również wykonane opracowanie, jak wykorzystać wody geotermalne do energii cieplnej. Znalazł się tam zapis, że koszty ogrzewania dla pabianiczan będą wyższe. W związku z tym prezydent nie zdecydował się na powołanie spółki – mówiła radna Bożenna Kozłowska.

  Radny Piotr Duraj mówił natomiast o rewitalizacji kamienic w centrum miasta oraz rewitalizacji Starego Rynku. Obietnicą wyborczą jest stworzenie tam fontanny. Kandydatka Grażyna Nowak wspomniała o większej ilości nasadzeń, krzewów oraz o łące kwiatowej.

  Seniorzy lubią nording walking, spacery, jazdę rowerem. Dla wszystkich aktywnych mieszkańców przyjaznym miejscem będzie miejski lasek. Przy współpracy z nadleśnictwem wybudujemy ścieżki rowerowe, ciągi spacerowe, powstanie dużo ławek, miejsce do grillowania i biesiadowania. Myślę, że takie zielone miasto będzie przyjazne dla mieszkańców – zakończyła kandydatka.

  Udostępnij